اخبار

قابلیت روشنایی سازگار در اندروید 9.0 قابل ریست شد

اگر شما هم تلفن همراه هوشمندی مجهز به اندروید پای دارید ممکن است متوجه شده باشید که قابلیت روشنایی سازگار این نسخه از سیستم‌عامل اندروید میزان روشنایی تب‌ها را بر اساس محیط و همچنین قابلیت‌هایی که در زمان‌های مشخص توسط دستگاه استفاده می‌شوند، تنظیم می‌کند. با این حال ریست کردن این قابلیت با مشکلاتی روبرو بوده است که در نسخه جدید نرم افزار خدمات سلامت دستگاه رفع شده است. با موبایلستان همراه باشید.

قابلیت روشنایی سازگار در اندروید 9.0 قابل ریست شد

مطالب مرتبط

قابلیت روشنایی سازگار زمان‌هایی که شما برای تنظیم دستی روشنایی صفحه‌تان اقدام می‌کنید را به اندروید یادآوری می‌کند. دستگاه به‌مرورزمان می‌آموزد که میزان روشنایی دلخواه شما در شرایطی مانند روشنایی روز، تیرگی شب و میان این‌ها چه میزان است و سپس با کمک این دانش روشنایی صفحه‌نمایش را تنظیم می‌کند. بیایید فرض کنیم که چیزی در زندگی شما تغییر کرده است که موجب شده است تا شما بخواهید قابلیت روشنایی سازگار را ریست کنید. خب مسلما یکی از راه‌ها باز کردن نرم‌افزار خدمات سلامت دستگاه و بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه است. بااین‌حال این نرم‌افزار همچنین قابلیت باتری سازگار را نیز کنترل می‌کند. لازم به ذکر است که این قابلیت از فناوری یادگیری ماشینی برای محدود کردن دسترسی باتری به نرم‌افزارهایی که چندان از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، بهره می‌برد. به‌این‌ترتیب اگر روشنایی سازگار را ریست کنید، اطلاعات باتری و دیگر داده‌های موردنیاز برای کار کردن قابلیت باتری سازگار را نیز از دست خواهید داد. بنابراین اگر اولی را درمان کنید، دومی را خراب خواهید کرد.

بااین‌حال به نظر می‌رسد که به‌روزرسانی نرم‌افزار خدمات سلامت دستگاه به نسخه 1.6 گزینه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید به کمک آن و بدون پاک کردن دیتای باتری و دیگر اطلاعات باتری سازگار، قابلیت روشنایی سازگار را ریست کنید. برای دسترسی به دکمه ریست به آدرس Settings > Apps & notifications > Device Health Services > Storage بروید و ازآنجا گزینه Clear Storage را انتخاب کنید. در کنار گزینه Clear all data یک گزینه جدید به نام Reset adaptive brightness وجود دارد که به شما اجازه خواهد داد تا تنظیمات روشنایی تلفن همراه هوشمند خود را ریست بکنید اما درعین‌حال به نرم‌افزارهایی که کمتر از آن‌ها استفاده می‌کنید، اجازه دسترسی به باتری را ندهید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا