اخبار

آیفون 15 پرو بدون اسلات سیم کارت عرضه می شود

اپل سری آیفون 13 را در ماه سپتامبر رونمایی کرد و آیفون 14 هنوز چند ماه تا معرفی فاصله دارد، اما شایعات پیرامون آیفون 15شروع به انتشار کردند و اکنون جزئیاتی درباره آیفون 15 پرو سال 2023 منتشر شد.

رسانه برزیلی Blog do iPhone فاش کرده که اپل قصد دارد اسلات سیم کارت فیزیکی را از سری آیفون 15 پرو حذف کرده و به جای آن به استفاده سیم کارت الکترونیکی می‌پردازد.

این منبع همچنین ادعا می‌کند که این آیفون‌ها با پشتیبانی دوگانه eSIM عرضه می‌شوند که به کاربران امکان می‌دهد دو سیم کارت را به طور همزمان داشته باشند. با این حال، مشخص نیست که آیا مدل‌های غیر پرو نیز کاملاً به فناوری eSIM وابسته هستند یا همچنان از اسلات‌های فیزیکی سیم‌کارت استفاده می‌کنند.

آیفون 15 پرو متفاوت تر از همیشه ظاهر می شود

برنامه‌ریزی اپل برای کنار گذاشتن اسلات سیم‌کارت چندان تعجب‌آور نیست زیرا گفته می‌شود این غول فناوری در نهایت به یک آیفون بدون پورت بسنده خواهد کرد و حذف شکاف سیم‌کارت اولین قدم در این مسیر است.

به هر حال، حتی اگر اپل یک آیفون بدون اسلات سیم کارت راه اندازی کند، همچنان می‌توانیم شاهد ارائه نسخه‌ای با اسلات سیم کارت فیزیکی در کشورهایی باشیم که سرویس eSIM در دسترس نیست.

در هر صورت تا سال 2023 فاصله زیادی باقی مانده و نباید به شایعات بی اساس پرداخت. هنوز اپل آیفون 14 را معرفی نکرده و اطلاعاتی درباره آن نداریم تا درباره آیفون 15 بپردازیم که چند سالی تا معرفی آن باقی مانده است. انتظار داریم سری آیفون 15 در چهار مدل با مشخصاتی برجسته و طراحی ارتقایافته از راه برسند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا