اخبار

گوشی iPhone 16 با نمایشگر بی حاشیه معرفی می شود

در حالی که شایعات و گزارش‌های مختلفی در رابطه با سری آیفون 14 اپل منتشر شده است، گزارش جدیدی اطلاعات جالبی را در مورد گوشی iPhone 16 یا همان مدل‌های سال 2024 اپل منتشر شده که تماشایی است.

مینگ چی کو، تحلیلگر مطرح صنعت در توییتی فاش کرد که آیفون 2024 غول کوپرتینویی ممکن است اولین گوشی هوشمند این برند باشد که از طراحی نمایشگر بدون حاشیه بهره می‌برد. بنابراین، بیشتر حسگرهای ضروری آن مانند دوربین سلفی و فناوری Face ID در زیر پنل نمایشگر قرار خواهند گرفت. در این توییت آمده است:

فکر می‌کنم آیفون تمام‌صفحه واقعی در سال 2024 عرضه خواهد شد. آیفون‌های سطح بالا در سال 2024 از دوربین جلویی زیر نمایشگر در کنار Face ID زیر نمایشگر استفاده خواهند کرد. شرایط کم نور برای کیفیت دوربین جلو مضر است و ISP و الگوریتم برای بهبود کیفیت بسیار مهم هستند.

گوشی iPhone 16 اپل با نمایشگر بی حاشیه

قابل ذکر است که اظهارات این تحلیلگر با پیش بینی‌های قبلی وی مطابقت دارد. او در ابتدا اعلام کرده بود که اپل دیگر قصد ندارد آیفونی با Touch ID زیر صفحه نمایش عرضه کند. بنابراین، جایگزین ویژگی امنیتی بیومتریک Face ID است که قبلاً جایگزین Touch ID در اکثر مدل‌های آیفون شده است. جالب اینجاست که راس یون یکی دیگر از تحلیلگران نیز ادعا کرده که Face ID زیر نمایشگر به آیفون 16 نیز راه پیدا خواهد کرد.

از سوی دیگر، سری آیفون 14 که قرار است اواخر امسال عرضه شود، انتظار می‌رود در نهایت ناچ بزرگ جلو را نداشته باشند. اکنون، آیفون 2022 دارای ناچ کوچک‌تر بوده که برای سنسورهای لازم چون Face ID و دوربین جلو خواهد بود. به خاطر داشته باشید که آیفون 16 تا معرفی دو سال فاصله دارد و تا آن زمان گزارش‌های بیشتری منتشر می‌شود.

در اخباری مرتبط پنج سالی می‌شود که نمایشگرهای اولد اپل توسط سامسونگ تامین می‌شود اما گویی قرار است بزودی وابستگی برند کوپرتینویی کاهش پیدا کند و این موضوع با سری تلفن آیفون 14 شروع خواهد شد.

براساس گزارش تازه انتشاریافته برند کره‌ای قرار است تامین کننده تنها یکی از مدل‌های سری آیفون 14 سال 2022 باشد. شاید سامسونگ در صنعت تولید نمایشگر گوشی از کمپانی‌های برجسته باشد اما سایر رقبا سعی دارند با پیشرفته کردن تجهیزات، نسبت به این کمپانی دست کمی نداشته و موردتوجه قرار گیرند.

برای مثال سامسونگ تامین کننده پنل LTPO و TFT دو گوشی آیفون 13 پرو و پرو مکس اپل است. راس یانگ یکی از تحلیلگران مطرح صنعت فاش کرده که سامسونگ سال جاری تنها نمایشگر اولد آیفون 14 پرو 6.1 اینچی را تامین خواهد کرد. همچنین پنل اولد آیفون 14 پرومکس هم توسط دو شرکت سامسونگ و ال جی تامین خواهد شد.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا