اخبار

انتشار آپدیت iPadOS 16 با تاخیر انجام می شود

به نظر می‌رسد اپل تصمیم دارد آپدیت iPadOS 16 را یک ماه پس از عرضه iOS 16 منتشر کند. اپل از زمانی که iPadOS را از iOS جدا کرده آپدیت‌های آن‌ها را به‌طور همزمان عرضه کرده، اما امسال ممکن است این شرایط تغییر کند.

طبق گزارشی که به‌تازگی منتشر شده اپل ظاهرا قصد دارد آپدیت iPadOS 16 را یک ماه دیرتر از آپدیت iOS 16 عرضه کند. آپدیت iOS 16 طبق معمول در شهریورماه (سپتامبر) در اختیار کاربران آیفون خواهد گرفت و بنابراین اگر شایعه امروز درست باشد آپدیت iPadOS 16 اکتبر در دسترس کاربران آیپد قرار خواهد گرفت.

اما دلیل اینکه چرا آپدیت iPadOS 16 یک ماه دیرتر عرضه خواهد شد آن است که توسعه سیستم جدید مالتی‌تسکینگ این نرم‌افزار که Stage Manager نام دارد به زمان بیشتری نیاز دارد. شما با استفاده از این قابلیت خواهید توانست اپلیکیشن‌ها را به شکل پنجره‌هایی مجزا و روی یکدیگر اجرا کنید. اپلیکیشن‌ها به صورت کاملاً هوشمند پنجره‌های خود را تنظیم خواهند کرد و سوییچ کردن بین آن‌ها ساده‌تر از گذشته خواهد شد.

آپدیت iPadOS 16 دیرتر از موعد منتشر می شود

با این حال، توسعه‌دهندگان iPadOS 16 در زمان تست نسخه بتا این سیستم‌عامل، انتقادات فراوانی نسبت به این قابلیت جدید داشتند و گفته بودند این قابلیت باگ‌های زیادی دارد و مهم‌تر از همه اینکه با اکثر دستگاه‌های آیپد سازگار نیست.

البته تاخیر در عرضه iPadOS 16 از یک بابت خوب خواهد بود چرا که اپل قصد دارد در مهرماه آیپدهای جدید خود را نیز معرفی کند. بنابراین اپل می‌تواند این تبلت‌ّا را به همراه سیستم‌عامل جدید خود ارائه کند. طبق شایعات، اپل امسال یک آیپد پرو جدید با تراشه M2 و یک آیپد اقتصادی با درگاه USB-C معرفی خواهد کرد.

گفتنی است که اپل چندین قابلیت iOS 16 و iPadOS 16 را در نسخه‌های اولیه آن‌ها عرضه خواهد کرد، بنابراین اگر iPadOS 16 بدون قابلیت Stage Manager منتشر شود اپل احتمالا آن را در نسخه‌های بعدی ارائه خواهد کرد.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا