اخبار

نسل جدید هدست اپل با نمایشگر 4000 پیکسل بر اینچ

اپل با اولین هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود جهان را تغییر خواهد داد. حال گفته می‌شود که نسل جدید هدست اپل از نمایشگر 4000 پیکسل بر اینچی برخوردار خواهند بود.

نسل دوم هدست‌های واقعیت ترکیبی اپل از نمایشگر میکرو LED ساخته شده توسط برند LG با تراکم بین 3000 تا 4000 پیکسل استفاده خواهد کرد.  بر اساس گزارشی از وبسایت Patently Apple، سونی نمایشگر میکرو LED نسل اول هدست‌های واقعیت ترکیبی اپل را تامین خواهد کرد. ساخت پنل‌های نمایشگر نسل دوم با رزولوشن بالاتر و فناوری میکرو LED، بر عهده LG گذاشته شده است.

نسل جدید هدست اپل با نمایشگر پیشرفته

گفته می‌شود که LG برای ساخت این نمایشگر با وضوح بسیار بالا، از فناوری FMM یا ماسک فلزی شرکت AP Systems استفاده خواهد کرد. پیش از این شایعه شده بود که اپل از AP Systems درخواست کرده تا نمونه‌های FMM خود را برای استفاده در ساخت هدست واقعیت ترکیبی ارائه نماید.

اپل که می‌خواهد به رزولوشن بالاتر از 3000 پیکسل بر اینچ دست پیدا نماید، اکنون تصمیم خود را گرفته و برنامه مشخصی برای ساخت نسل بعدی هدست‌های خود دارد. حال شرکت کره‌ای AP Systems قرار است ماسک فلزی یا FMM مورد نیاز در ساخت نمایشگرهای دارای رزولوشن بسیار بالا را در اختیار LG قرار دهد.

شایان ذکر است که این شرکت کره‌ای در سال 2021 توسط وزارت بازرگانی، صنعت و انرژی این کشور برای ارتقای فناوری میکرو LED با نوردهی و رزولوشن بالا انتخاب شده بود. این پروژه ملی قرار است به 4000 پیکسل بر اینچ تا سال 2024 دست پیدا نماید. انتظار می‌رود که نسل اول هدست‌های واقعیت ترکیبی اپل با نمایشگر داخلی میکرو LED سونی به بازار بیایند. نمایشگر بیرونی نیز از پنل OLED شرکت LG ساخته خواهد شد.

از نیمه اول سال 2023 میلادی به عنوان بازه زمانی احتمالی معرفی هدست واقعیت افزوده و ترکیبی جدید اپل یاد می‌شود.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا