اخبار

بیل گیتس از تصاحب شبکه اجتماعی توییتر توسط ایلان ماسک راضی نیست

بیل گیتس در جریان نشست مدیران عامل به میزبانی وال استریت ژورنال بیان داشت که آینده شبکه اجتماعی توییتر با هدایت ایلان ماسک فرجام نامشخصی دارد و چندان از موفقیت آن مطمئن نیست.

گیتس از تصاحب توییتر توسط ماسک راضی نبوده و از آنجایی که ایلان ماسک بارها به آزادی بیان اشاره کرده، او معتقد است این امر کنترل محتوا را در این شبکه اجتماعی کاهش خواهد داد و وضعیت توییتر نیز بدتر می‌شود.

گیتس افزود ماسک در تسلا و اسپیس ایکس سابقه خوبی داشته و معامله صورت گرفته نیز ارزشمند است. اما باتوجه به گفته‌های ماسک نمی‌توان پیش بینی دقیقی از آینده توییتر داشت.

شبکه اجتماعی توییتر با آینده مبهم

گیتس پیرامون انتشار داده‌های نادرست توییتر به همه گیر کرونا اشاره داشت. برخی کاربران معتقد بودند با تزریق واکسن کرونا مورد ردیابی دولتمردان قرار خواهند گرفت و ناراضی هستند. همچنین آنها واکسن را کشنده دانستند و مصرف این واکسن را نادرست.

هم بنیان گذار مایکروسافت گفته است که ماسک در جمع آوری مهندسان توانمند توانسته عملکرد خوبی داشته باشد، اما او درباره توییتر برنامه دیگری دارد. بیل گیتس افزود اگر تمام نیاز توییتر به جذب سرمایه و استخدام مهندسان توانمند محدود می‌شد، عملکرد ماسک چندان تفاوتی نداشت.

پیشتر ماسک به تمسخر بیل گیتس پرداخت و پیشتر هم گیتس پاسخ داد که از این حرکت ماسک ناراحت نشده است. تصاحب 40 میلیارد دلاری توییتر هنوز نهایی نشده و تا اوایل 2023 به طول می‌انجامد.

باید منتظر ماند ماسک چه برنامه‌ای برای توییتر در نظر گرفته و این شبکه اجتماعی پرمخاطب متن محور چه آینده‌ای با ماسک خواهد داشت.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا