اخبار

برند سامسونگ در سه ماهه اول 2022 بیش از 73 میلیون گوشی فروخت

Canalys گزارش کامل فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول 2022 را منتشر کرد و اعداد نشان می‌دهد که برند سامسونگ بار دیگر در صدر جدول قرار گرفته است.

این شرکت کره جنوبی 73.7 میلیون دستگاه را در دوره ژانویه تا مارس عرضه کرد و 24 درصد از سهم بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را به دست آورد. در مجموع 311.2 میلیون گوشی هوشمند در این دوره به فروش رسید که 11 درصد کمتر از مدت زمان مشابه در سال قبل است.

اپل با 56.5 میلیون دستگاه بیش از 18 درصد سهم بازار را تصاحب کرد و در جایگاه دوم قرار گرفت در حالی که تنها رشد سالانه در بین پنج شرکت برتر با 8 درصد را به خود اختصاص داد. شیائومی (39.2 میلیون)، اوپو (29 میلیون) و vivo (25.1 میلیون) دیگر پنج شرکت برتر از نظر فروش بودند.

برند سامسونگ پرفروش‌ترین برند گوشی در سه ماهه اول 2022

بازار چین در این دوره با افت قابل توجهی مواجه شد و شیائومی، اوپو و ویوو همگی بیش از 20 درصد از آمار فروش خود را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته از دست دادند. کمبود قطعات، قرنطینه‌های مداوم کووید و تورم فزاینده همگی به تقاضای ضعیف نسبت داده می‌شوند. آنر تنها برندی بود که به نظر می‌رسید در این دوره عملکرد خوبی داشت و با فروش 15 میلیون دستگاه، جایگاه اول را از نظر فروش کسب کرد.

با کاهش 30 درصدی فروش شیائومی در هر دو منطقه، وضعیت در آفریقا و خاورمیانه خیلی بهتر نبود. آمریکای شمالی تنها منطقه‌ای بود که در سه ماهه گذشته رشد را تجربه کرد و سری آیفون 13 اپل و سه گانه گلکسی اس 22 سامسونگ پیشتاز بودند. با نگاهی به آینده، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که در نیمه دوم سال بهبودی در زنجیره تامین و افزایش تقاضای گوشی‌های هوشمند بیشتر شود.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا