اخبار

به‌روزرسانی ویندوز 10 برای مطابقت با دستگاه‌های خم شونده و دو صفحه‌نمایشی

مایکروسافت این روزها به‌شدت در تلاش است تا به‌روزرسانی ویندوز 10 را به عنوان سیستم عامل محبوب خود برای مطابقت با دستگاه‌های خم شونده آماده کند. بر اساس گزارشی از Verge، این کمپانی در حال طراحی دستگاه‌های خم شونده و سخت‌افزار دو صفحه‌نمایشی برای سیستم‌عامل ویندوز و تجارت محصولات سرفیس خود است. با موبایلستان همراه باشید.

به‌روزرسانی ویندوز 10 برای مطابقت با دستگاه‌های خم شونده و دو صفحه‌نمایشی

مطالب مرتبط

این روزها صحبت از ساخت همراه های هوشمند دو صفحه نمایشی و دستگاه های خم شونده به ترند جدید اصحاب فناوری تبدیل شده است که می تواند بازار و سود خوبی را عاید تولید کنندگان بکند. در همین راستا کمپانی آمریکایی مایکروسافت سعی دارد تا با استفاده از به‌روزرسانی ویندوز 10 نرم‌افزارهای خود را برای مطابقت با دستگاه‌های دو صفحه‌نمایشی و خم شونده نسل بعدی آماده‌سازی کند. همچنین این کمپانی برای اطمینان از کارکرد بهینه سیستم‌عامل خود با این نسل جدید از دستگاه با تولیدکنندگان سوم شخص ویندوز 10 همکاری‌هایی را آغاز کرده است.

اگر به خاطر داشته باشید، تولیدکنندگان کامپیوترهای خانگی با شروع عرضه ویندوز 8 ساخت دستگاه‌های دو در یک را آغاز کردند و به همین ترتیب انتظار داریم که این تولیدکنندگان باعرضه سیستم‌عامل منطبق با دستگاه‌های خم شوند یا دو صفحه‌نمایشی، ساخت و تولید انبوه آن‌ها را شروع کنند.

دستگاه‌های خم شونده و دو صفحه‌نمایشی به پردازنده اینتل محدود نیست و به همین دلیل می‌توان در آینده‌ای نه‌چندان دور عرضه دستگاه‌های این‌چنینی را با اتکا بر تراشه‌های ARM شاهد باشیم. البته باید توجه داشت که به‌غیراز نرم‌افزار و سیستم‌عامل منطبق، نیاز به سخت‌افزار نیز در تولید این سری از دستگاه‌ها به‌شدت احساس می‌شود. به‌این‌ترتیب باید منتظر بود و دید که این اقدام مایکروسافت در جهت تولید دستگاه‌های نسل جدید تا چه حد موفقیت‌آمیز خواهد بود.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا