اخبار

تنها نسخه پرو آیفون 14 به حسگر دوربین 48 مگاپیکسلی تجهیز می شود

شرکت اپل در آینده نزدیک سری آیفون 14 را در چهار مدل استاندارد، مکس، پرو و پرو مکس رونمایی خواهد کرد. اکنون مینگ چی کو تحلیلگر شناخته شده صنعت، جزئیاتی درباره نسخه پرو آیفون 14 منتشر کرد.

به گفته کو اپل نمی‌خواهد حسگر مدل‌های میان رده آیفون 14 را به دوربین 48 مگاپیکسلی ارتقا ببخشد و تنها این مدل‌های پرو هستند که ویژگی‌های بهتری پیدا می‌کند. پیش از این نیز گفته شد نسخه پرو تنها از صفحه نمایش حفره دار برخوردار است و مدل‌های استاندارد و مکس با همان نمایشگر ناچ عرضه می‌شوند.

نسخه پرو آیفون 14 بهتر از سری استاندارد

گویی کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفتند تا تغییراتی را تنها برای مدل‌های پرو تدارک بینند و مدل‌های ساده را با همان سبک و سیاق قبل عرضه دارند. گذشته از آن گفته می‌شود دوربین عقب سری پرو آیفون 14 دارای برجستگی و ضخامت بیشتری است زیرا سایز لنز بزرگ‌تری پیدا خواهند کرد.

جزئیات بیشتری در دست نیست و تنها می‌دانیم پردازنده A16بایونیک تنها اختصاص به سری پرو دارد و مدل‌های ساده با پردازنده A15 ارتقایافته از را خواهند رسید. گفته شده مدل آیفون 14 مکس دارای نمایشگر 6.7 اینچی بوده که قیمت آن نسبت به مدل پرو استاندارد 200 دلار ارزان‌تر است.

وی همچنین با اشاره به برخی شایعات پیشین دوباره تاکید کرد مدل‌های آیفون 14 احتمالا طراحی بسیار نزدیکی به سری‌های 13 و 12 دارند، علاوه بر این موارد شکل ناچ مدل‌های پرو نیز دستخوش تغییر خواهند شد که متشکل از یک حفره بیضی برای Face ID و حفره‌ای دایره‌ای برای دوربین خواهد بود.

شایان ذکر است که گورمن همچنان ادعا می‌کند اپل ویژگی اتصال ماهواره‌ای را روی آیفون پیاده‌سازی خواهد کرد و ظاهرا قصد داشته این قابلیت را روی آیفون 13 معرفی کند، اما برای امسال و سری آیفون 14 آماده می‌شود. شایعات دیگر نیز حاکی از آن هستند که قابلیت مذکور توسط کمپانی ماهواره‌ای Globalstar پشتیبانی خواهد شد و توافقات میان دو شرکت نهایی شده است.

به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر اخبار موثقی باقی ماند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا