اخبار

مدیرعامل تسلا فعلا توییتر را خریداری نمی کند

مدیرعامل تسلا به تازگی اعلام کرده که فعلاً از خرید شرکت توییتر منصرف شده تا جزئیات کامل مربوط به حساب‌های کاربری جعلی در این شبکه اجتماعی مشخص شود.

پس از اعلام این تصمیم ایلان ماسک ارزش سهام شرکت توییتر در معاملات بازار بورس نیویورک حدود 20 درصد سقوط کرد. مدیر عامل تسلا با انتشار پیامی در توییتر نوشت که به دنبال افشای حقایق در خصوص حساب‌های کاربری هرزنامه و جعلی در این شبکه اجتماعی است.

ظاهراً تعداد این حساب‌ها کم‌تر از 5 درصد اعلام شده اما ماسک به دنبال واقعی شدن این مقدار و پایین آوردن قیمت توییتر است. ماسک در این پیام تاکید کرده که فرآیند خرید شرکت توییتر را تا مشخص شدن جزئیات کامل حساب‌های کابری جعلی به حال تعلیق درمی‌آورد.

مدیرعامل تسلا از خرید توییتر فعلا منصرف شد

البته توییتر هنوز واکنشی به این تصمیم ایلان ماسک نشان نداده است. هیئت مدیره این شرکت کمتر از یک ماه پیش پیشنهاد ایلان ماسک را برای خرید این شرکت در معامله‌ای به ارزش 44 میلیارد دلار پذیرفت.

مدیرعامل تسلا پس از رسمی شدن این معامله اعلام کرد که برنامه‌های مشخصی برای حذف حساب‌های جعلی و هرزنامه، احزار هویت کاربران و تقویت شفافیت در این شبکه اجتماعی دارد.

این شرکت ابتدای ماه مه و در جریان ارائه عملکرد سه ماه خود مدعی شده بود که به طور میانگین روزانه 229 میلیون کاربر فعال  دارد. این شرکت همچنین تخمین زده بود که کم‌تر از 5 درصد از این میزان کاربر را حساب‌های جعلی تشکیل می‌دهند.

ایلان ماسک مدعی شده تلاش می‌کند تا این پلتفرم محبوب در میان شبکه‌های اجتماعی را به سنگر آزادی بیان تبدیل کند. همچنین وی تاکید کرده که حساب کاربری دونالد ترامپ را باز خواهد گرداند. ارزش سهام توییتر در بازار بورس و پس از رسمی شدن این معامله به شدت کاهش یافته است.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا