اخبار

پردازنده دیمنسیتی 9000 پلاس مدیاتک در راه است

گویی مدیاتک هم مانند کوالکام در حال توسعه پردازنده دیمنسیتی 9000 پلاس است، همانطور که کوالکام نیز بزودی پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس را معرفی خواهد کرد.

طبق گزارش این چیپ فرکانس بالاتری دارد و عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. بنابراین با چیپستی رو به رو هستیم که عملکرد چالش برانگیزی برای اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس خواهد داشت.

دیمنسیتی 9000 از هسته‌های Cortex-X2 با فرکانس 3.05 گیگاهرتز بهره می‌برد و این در حالی است که نسخه پلاس این تراشه به هسته‌هایی با فرکانس 3.20 گیگاهرتز مجهز خواهد شد.

پیش بینی شده تراشه جدید با فناوری 4 نانومتری شرکت TSMC به تولید برسد. ظاهراً مدیاتک با افزایش سرعت فرکانس این تراشه، گرمای حاصل از هسته‌های Cortex را کنترل و موجب بهبود عملکرد می‌شود. در حال حاضری اطلاعاتی مبنی بر اینکه آیا نسخه پلاس تراشه دیمنسیتی 9000 در بخش پردازنده گرافیکی هم ارتقا عملکردی دارد یا خیر، منتشر نشده است. انتظار داریم مدیاتک در ماه می جزئیات کاملی را در مورد دیمنسیتی 9000 پلاس ارائه دهد.

دیمنسیتی 9000 پلاس بزودی از راه خواهد رسید

گذشته از آن باید اشاره کرده که گزارش دقیقی درباره پیکربندی هسته‌های تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس ارائه نشد اما احتمال می‌رود تراشه بعدی کوالکام هم به هسته‌های Cortex-X2 با سرعت بالایی مجهز شود.

تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس هم با معماری 4 نانومتری TSMC به تولید خواهد رسید و می‌توان گرمای تولید شده توسط این پردازنده را با بهره‌گیری از معماری‌های بهینه کنترل کرد. پیش از این در رابطه با چنین مسئله‌ای اعلام شده که کوالکام به همکاری خود با سامسونگ در زمینه تولید تراشه داده و ساخت تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 را به TSMC محول کرد.

گویی مشکلی در خط تولید سامسونگ به وجود آمده و نرخ بازدهی آن هم 35 درصد کاهش یافت. بنابراین شرکت‌ها هم ترجیح می‌دهند تولید را به شرکت بی مشکی بسپارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا