اخبار

فایرفاکس برای اندروید یک بروزرسانی اساسی منتشر می‌کند!

فایرفاکس برای سیستم عامل اندروید یک بروزرسانی اساسی دریافت می‌کند همراه موبایلستان به ادامه مقاله توجه فرماید.

مطالب مرتبط:

موزیلا به تازگی مرورگر فایرفاکس به روز شده خود را برای اندروید منتشر کرده است که با اضافه کردن تعداد زیادی ویژگی و بهینه سازی جدید است
بیشتر آنها مستقیماً از نسخه دسکتاپ مرورگر می‌آیند تا تجربه یکپارچه‌تری را در سیستم عامل‌های مختلف ایجاد کنند. برای مبتدیان،نوار آدرس در پایین صفحه منتقل شده است بنابراین اگر از تلفن بزرگی با یک دست استفاده می‌کنید،می‌توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. و اگر آن را دوست ندارید،همیشه می‌توانید آن را عقب بگذارید. و یکی از ویژگی‌های جدید دیگر این نسخه دارک مود است که بدین حال تا کنون در اختیار کاربران اندرویدی قرار نداشت. از آنجا که فایرفاکس حریم خصوصی است،ویژگی محافظت پیشرفته از ردیابی کاربران نیز در اینجا پیاده سازی شده است. سه ایستگاه از پیش تنظیم شده وجود دارد،استاندارد، سختگیرانه و سفارشی،که در هنگام اولین اجرا از برنامه فعال می‌شود.

پیش‌فرض استاندارد است و اگرچه ردیاب محتوا را برای تبلیغات مسدود نمی‌کند، در حالت سختگیرانه این موارد مسدود می‌شوند. اما همچنان به اثر انگشت کمک می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های مشابه فایرفاکس فوکس ‌گزینه باز کردن پیوندها در یک تب خصوصی است. یکی از ویژگی‌های جدید به نام مجموعه‌ها دقیقاً مانند نشانک‌ها کار می‌کند که امکان ذخیره و سازمان‌دهی سایت‌ها را کاربران را فراهم می‌کند این قابلیت شبیه به بوکمادک است. اما می‌دانید پیوندهای پرتاب شده به مجموعه ها چیزی هستند که می‌خواهید بعداً آن را انتخاب کنید و از گم شدن تب‌ها جلو گیری می‌کند یا وقتی وقت دارید بدون اینکه مجبور شوید پنجره خود را با زبانه‌ها جمع کنید،آن مقاله را بخوانید.

افزودنی‌های شخص ثالث نیز با به روزرسانی جدید علاقه خاصی به آن دارند. آنها با نسخه قبلی فایرفاکس برای اندروید پشتیبانی می‌شدند اما اکثر افزودنی‌ها برای موبایل بهینه نشده بودنند. به همین دلیل موزیلا اکنون گواهینامه افزودنی‌های سازگار با موبایل را شروع می‌کند تا تجربه موبایل مناسبی داشته باشید. در حال حاضر،تنها فقط 10 مورد برای نسخه موبایل تأیید شده است اما در آینده بر شمار آن‌ها افزوده خواهد شد. از دیگر ویژگی‌های جدید در این نسخه، پشتیبانی حالت تصویر در تصویر برای پخش ویدئو باعث می‌شود تا به سیستم عامل اندروید نیز راه خود را پیدا کند در حالی که تحت بهبودهای کاپوت ، به لطف برخی از ترفندهای مربوط به موتور،《GeckoView》ساخته شده که مزایایی دارد،در نسخه جدید فایرفاکس برای اندروید،اکثر سایت‌ها در مقایسه با گذشته حدود 10 درصد سریع‌تر باز می‌شوند و گوریلا ساده‌تر از گوشه می‌تواند باربارگیری صفحه را منتشر کند.

اگر هنوز به روزرسانی را دریافت نکرده‌اید،بروید و آن را به صورت دستی رسمی کنید.
این برنامه در فروشگاه گوگل پلی برای کاربران اروپایی با آمریکای شمالی در دسترس است و از هفته گذشته قابل دسترسی است و می‌توانند آن را دانلود کنند.

همانطور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید موزیلا به تازگی مرورگر فایرفاکس به روز شده خود را برای اندروید منتشر کرده است که با اضافه کردن تعداد زیادی ویژگی و بهینه سازی جدید است بیشتر آنها مستقیماً از نسخه دسکتاپ مرورگر می‌آیند تا تجربه یکپارچه‌تری را در سیستم عامل‌های مختلف ایجاد کنند از دیگر ویژگی‌های جدید در این نسخه، پشتیبانی حالت تصویر در تصویر برای پخش ویدئو باعث می‌شود تا به سیستم عامل اندروید نیز راه خود را پیدا کند.


دیگر مطالب پیشنهادی از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا