اخبار

استیم خبر از افزایش سهم به 20 درصد Win 11 مایکروسافت می دهد

نظرسنجی سخت‌افزاری جدید استیم منتشر شده و در ماه گذشته میلادی، Win 11 مایکروسافت به کامپیوتر گیمرهای بیشتری راه یافته است. گزارش سخت‌افزاری جدید استیم منتشر شده و ویندوز 11 برای اولین بار بیشتر از 20 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. این مقدار 1.64 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته و به 21.23 درصد رسیده است.

ویندوز 10 هرچند نسبت به ماه قبل با کاهشی 2.63 درصدی مواجه شده، هنوز با 71.26 درصد سهم بازار در رتبه نخست قرار دارد. Win 11 مایکروسافت حدود 9 ماه پیش عرضه شد و با آپدیت‌ها و بهینه‌سازی‌های فراوان، بعد از این مدت مورد توجه گیمرها قرار گرفته است. اولین آپدیت بزرگ ویندوز 11 نیز با نسخه 22H2 تا پاییز عرضه خواهد شد.

Win 11 مایکروسافت و رشد سهم مخاطب

مایکروسافت قبل از عرضه ویندوز 11 ادعا کرد که قابلیت‌های گیمینگ آن در مقایسه با ویندوز 10 پیشرفت داشته است. با این وجود گزارش‌ها از این پیشرفت حکایت نداشته‌اند.  حال بر اساس گزارش جدید استیم، کاربران استیم استقبال بیشتری از ویندوز 11 به عمل آورده‌اند. در بخش گرافیکی البته تغییرات چندانی مشاهده نشده و کارت گرافیک GTX 1050 همچنان در جایگاه اول قرار دارد.

البته در ماه‌های آینده به احتمال زیاد GTX 1650 بتواند این محصول را با چالش روبرو کند. در بخش پردازنده نیز اینتل دو سوم سهم بازار را به خود اختصاص داده و AMD برای رسیدن به اینتل در این بخش راهی طولانی خواهد داشت. در نظر داشته باشید که در ماه‌های گذشته با عرضه سری آلدر لیک، اینتل به موفقیت بسیاری در این بخش رسیده است. سری Ryzen 7000 نیز مورد توجه بسیاری قرار خواهد گرفت.

این طور پیدا بوده ویندوز 11 هر روز بر تعداد مخاطبان آن در حال افزایش است.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا