اخبار

Google Assistant به سخت‌افزارهای بیشتری می‌آید

اوایل سال جاری شرکت گوگل از رقیبی برای دستیار صوتی آمازون اکو در قالب Google Home رونمایی کرد، یک اسپیکر کوچک که Google Assistant نقش دستیار صوتی آن را ایفا خواهد کرد. اکنون مطابق با گزارشی که توسط Variety منتشر شده است، این احتمال وجود دارد که در آینده Google Assistant در سخت افزارهای تولید شده توسط شرکت‌های سوم شخص نیز مورد استفاده قرار بگیرد.jdh

 

مطابق با این گزارش شرکت اپل در حال مذاکره با شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی است تا شرایط مجهز کردن این وسایل را به Google Assistant بررسی کند. البته ظاهرا این مذاکرات مطابق با پیش بینی‌های صورت گرفته پیش نرفته است زیرا گوگل از این شرکت‌ها درخواست کرده است که Google Assistant مختص سخت افزار آنها باقی بماند در غیر این صورت توافقی صورت نخواهد گرفت.

 

به گفته منبع مورد استناد Variety همین موضوع و درخواست‌های بیش از حد باعث شده که مذاکرات نتایج چندان مطلوبی نداشته باشند. در هر حال این موضوع به کل کنسل نشده است اما در حال حاض پیشرفتی نداشته است. در حالت کلی گوگل نیز قصد دارد از استراتژی آمازون تقلید کند، آمازون در حال حاضر امکان استفاده از الکسا را در اختیار تمامی شرکت‌ها قرار داده است.

 

از سوی دیگر مطابق با برخی از گزارش‌ها اپل نیز در حال کار بر روی سخت افزار مجهز به سیری است و باید ببینیم که سیاست اپل و تصمیم گیری‌اش در این باره چقدر منعطف خواهد بود. انتظار می‌رود که زمان عرضه Googke Home به بازار و قیمت آن در کنفرانس فردا شب گوگل مشخص شود. فردا با پوشش اختصاصی این کنفرانس در تک شات با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا