اخبار

گوگل به دنبال عرضه گوشی پیکسل 5 با چیپ تنسور بود

در ویدئویی اخیر، مارکز براونلی، یوتیوبر فاش کرده است که گوگل قصد داشت تراشه های تنسور خود را در سال 2020 با گوشی پیکسل 5 معرفی کند، اما در آخرین لحظه منصرف شد.

بسیاری از کارشناسان صنعت در این فکر بودند که چرا گوگل پیکسل 5 با چیپ اسنپدراگون 765G عرضه شد، چیپی که ضعیف‌تر از اسنپدراگون 855 گوشی پیکسل 4 بود.

حال پاسخ این سوال مشخص شد، گوگل قصد داشت در زمان رونمایی گوشی پیکسل 5 ، چیپ تنسور را معرفی کند اما در نهایت این کار را نکرد و چیپ اسنپدراگون 765G را به کار گرفت. سال‌ها است که این شرکت روی پردازنده تنسور فعالیت دارد و با چیپ جدید رو به رو نیستیم.

گوشی پیکسل 5 قرار بود با پردازنده تنسور از راه برسد

پس از منصرف شدن، گوگل تصمیم گرفت چیپ اسنپدراگون 765G را جایگزین سازد و پیکسل 5 هم به این چیپ مجهز شد. گفته شده علت اصلی کمبود تراشه بود که گوگل را بر آن داشت به استفاده از چیپ اسنپدراگون 765G بپردازد.

اگر پیکسل 5 به چیپ تنسور مجهز می‌شد با وجود گرافیک Mali-G76 می‌توانست عملکرد بهتری از خود نشان دهد. همانطور که می‌دانید تنسور قوی‌تر از اسنپدراگون 765G بوده و بدیهی است شاهد عملکرد بهتر باشیم.

در نهایت با روی کار آمدن پیکسل 6، گوگل با اشتباهی که در زمان پیکسل 5 کرد، تصمیم گرفت تنسور را معرفی و در سری پیکسل 6 تعبیه کند. به هر حال باید منتظر ماند تا در آینده گوشی‌های بیشتر از گوگل با پردازنده تنسور از راه برسند.

پیش بینی می‌شود چیپ تنسور در سال‌های آینده پیشرفت بیشتری داشته باشد.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا