اخبار

گوگل پلی بنابر دستور دادستانی مسدود می‌شود؟

گوگل پلی فروشگاه رسمی اپلیکیشن گوگل قرار است بنابر دستور دادستانی کل کشور مسدود شود. همراه موبایلستان باشید.

تصویری از یک نامه رسمی متنسب به جواد جاویدنیا منتشر شده که در آن اپراتور‌ها موظف شده‌اند گوگل پلی (Google Play) را در سریع‌ترین زمان ممکن فیلتر یا همان مسدود کنند.

مطالب مرتبط:

در متن این نامه، جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور دستور داده‌اند تا اپراتور‌ها در حداقل زمان ممکن نسبت به مسدود سازی فروشگاه گوگل پلی در پهنای باند اینترنت ارائه شده اقدام کنند و نتیجه را به دادستانی اعلام نمایند. یک لیست ۲۰ عددی را نیز در بخش گیرندگان این نامه شاهد هستیم که تمام اپراتور‌های ارائه دهنده اینترنت را شامل می‌شود.

فیلتر گوگل پلی

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی اینجا کلیک کنید

باید توجه داشت که در این نامه هیچ دلیلی برای موضوع مذکور ذکر نشده است. هرچند نامه فوق الذکر فعلا تایید یا رد نشده است اما برخی از اطلاعات حاکی از صحت داشتن این نامه هستند.

Google Play فروشگاه اپلیکیشن، کتاب، فیلم و… است که از سوی شرکت معتبر گوگل ارائه شده و کاربران از طریق آن می‌توانند اپلیکیشن‌های امن و بدون برخی مشکلات متداول را دانلود و روی تلفن هوشمندشان نصب کنند. لازم به ذکر است که تا چند وقت پیش همین سرویس کاربران ایرانی را تحریم کرده بود و حال با وجود امکان دسترسی گویا قرار است از سمت دیگر برای کاربران مسدود شود. این در حالی است که در روز‌های گذشته برخی شایعات در خصوص رفع فیلتر سرویس محبوب تلگرام منتشر شده بود که تنها دقایقی بعد از آن تکذیب شد.

نظر شما در این خصوص چیست؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان در میان بگذارید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا