آموزش و ترفند

نحوه سفارشی سازی تم تلفن Galaxy A53 5G سامسونگ

سیستم عامل اندروید 12 با ویژگی‌های جذاب خود دردسترس بیشتر اسمارتفون‌ها قرار گرفت و برخی از شرکت‌های سازنده گوشی سعی می‌کنند خود نیز برای رابط کاربری ابزار سفارشی سازی درنظر گیرند. سامسونگ یکی از آنها بوده و با One UI توانسته قابلیت گسترده در سفارشی سازی را به مخاطب دهد. یکی از گوشی‌های هوشمندی که اخیرا توسط این شرکت راهی بازار شد، تلفن Galaxy A53 5G بوده که این گزینه نیز دارای رابط کاربری one ui 4.1 سامسونگ است و افراد می‌توانند در کنار سیستم عامل اندروید 12، سفارشی سازی گسترده داشته باشند. در این مطلب قصد داریم نحوه سفارشی‌سازی تم تلفن Galaxy A53 5G را برای شما شرح دهیم.

استفاده از والپیپرهای پیش نصب شده در تلفن Galaxy A53 5G

نحوه سفارشی سازی تم تلفن Galaxy A53 5G سامسونگ

دو بخش متمایز وجود دارد که می‌توانید برای سفارشی سازی تم گلکسی A53 به آنها رجوع کنید. ابتدا به صفحه اصلی رفته و انگشت خود را در یک قسمت خالی نگه دارید. مشاهده خواهید کرد که صفحه تغییر کرده و گزینه‌هایی در پایین صفحه پدیدار می‌شوند. اولین مورد “Wallpaper and style” نام دارد. با تپ کردن روی آن به صفحه جدیدی وارد خواهید شد.

در این قسمت، می‌توانید جنبه‌های خاصی از تم را با شروع از والپیپر تغییر دهید. اگر روی گزینه My Wallpapers تپ کنید، به صفحه انتخابی هدایت خواهید شد. برای پیش نمایش تصاویر پس زمینه از پیش نصب شده روی گوشی می‌توانید در این صفحه اسکرول کنید. این بخش به قسمت‌هایی تقسیم می‌شود. بخش اول دارای والپیپرهایی است که فقط برای صفحه قفل در نظر گرفته شده و قسمت زیر آن والپیپرهایی دارد که هم برای صفحه قفل و هم برای صفحه اصلی تدارک دیده شده است.

هنگامی که روی انتخاب تصویر زمینه تپ می‌کنید، این گزینه را خواهید دید که آن را به عنوان صفحه اصلی، صفحه قفل یا هر دو می‌توانید انتخاب کنید. پس از آن، شما را به یک صفحه پیش نمایش منتقل کرده که به شما نشان می‌دهد تصویر زمینه انتخابی چگونه به نظر می‌رسد. در پیش‌نمایش، دکمه‌ای را در پایین می‌بینید تا انتخاب را نهایی کنید. اگر قبل از فشار دادن دکمه خارج شوید، تغییری اعمال نخواهد شد.

 

استفاده از والپیپر کاربر

اگر نمی‌خواهید از والپیپر گوشی استفاده کنید و قصد دارید والپیپر خود را به کار گیرید، می‌توانید این کار را انجام دهید. تصویر زمینه را با استفاده از مرورگر انتخابی خود دانلود کنید. از آنجا، مانند قبل به صفحه Wallpaper and style مراجعه داشته باشید. به جای تپ کردن روی تصاویر پس زمینه من، به گالری می‌رسید. در آنجا، تمام تصاویر و ویدیوهای دستگاه شما را می‌توانید مشاهده کنید.

با تپ کردن بر روی هر یک از تصاویر، پیش نمایش مانند قبل ظاهر می‌شود. مجدداً از شما خواسته شده که آیا تصویر زمینه را روی صفحه قفل، صفحه اصلی یا هر دو درج شود.

همچنین می‌توانید یک ویدیو را به‌عنوان تصویر زمینه صفحه قفل خود اعمال کنید، اما برای بهترین نتایج، باید مطمئن شوید که به صورت عمودی است. وقتی ویدیو را اضافه می‌کنید، هیچ صدایی به آن نمی‌رسد و تنها می‌تواند تا 15 ثانیه آن را به کار گیرید. اگر خیلی طولانی باشد، نرم افزار به شما می‌گوید که آن را کوتاه کنید.

نحوه سفارشی سازی تم تلفن Galaxy A53 5G سامسونگ

دانلود والپیپرهای سامسونگ

اگر تصاویر پس زمینه را مستقیماً از سامسونگ می‌خواهید، می‌توانید آنها را از فروشگاه تم دانلود کنید. یک فضای خالی در صفحه اصلی خود را نگه دارید، اما به جای رفتن به Wallpaper and style، به گزینه Themes درست در کنار آن بروید. در آنجا، نواری را در پایین با تب‌های مختلف مشاهده خواهید کرد که می‌توانید از آنها دیدن کنید. مورد دوم تب والپیپر است. با ضربه زدن روی آن، فید پیمایشی از تصاویر پس زمینه که می‌توانید انتخاب کنید ظاهر می‌شود. فید شامل تصاویر پس زمینه فردی و دسته بندی شده که می‌توانید انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید تصاویر پس زمینه سامسونگ را دانلود کنید، فقط بدانید که بسیاری از آنها هزینه دارند. با ضربه زدن روی آنها یک صفحه پیش نمایش ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید تصویر زمینه را دانلود کنید. پس از دریافت آن، این گزینه را خواهید داشت که آن را همانجا اعمال کنید. اگر نمی‌خواهید آن را اعمال کنید، می‌توانید از آن ذخیره کنید.

اگر می‌خواهید تصویر زمینه دانلود شده را بعداً اعمال کنید، می‌توانید این کار را از بخش Wallpaper and style انجام دهید. وقتی روی دکمه Wallpaper ضربه می‌زنید، دو کادر را مشاهده می‌کنید که به‌عنوان «ویژه» و «دانلود» خوانده می‌شوند. با ضربه زدن بر روی کادر دانلود شده، والپیپرهایی را که دانلود کرده اید به شما نشان می‌دهد.

 

تم‌ها

دو راه برای تغییر تم کلی در Galaxy A53 5G شما وجود دارد. یک راه استفاده از Dynamic Color است و راه دیگر از طریق فروشگاه تم. بیایید در مورد روش اول صحبت کنیم زیرا یکی از ویژگی‌های محبوب اندروید 12 تلقی می‌شود.

Dynamic Color تلفن Galaxy A53 5G

وقتی گوگل در پاییز 2021 اندروید 12 را رونمایی کرد، داینامیک کالر را هم معرفی کرد. با استفاده از این ویژگی، اندروید رنگ‌های اصلی والپیپر شما را گرفته و یک تم سفارشی بر اساس آن رنگ‌ها ایجاد می‌کند. این بدان معنی است که آن رنگ‌ها در کل سیستم شما وجود خواهند داشت. این شامل نمادهای برنامه، منوها، تنظیمات، و حتی برخی از برنامه‌های شما دارای آن طرح رنگی است.

برای اعمال Dynamic Color، لازم نیست کار زیادی انجام دهید. اگر والپیپر خود را با استفاده از روش فوق تغییر داده‌اید، آن را قطعا مشاهده کردید. بلافاصله پس از تغییر والپیپر، به صفحه پالت رنگی هدایت خواهید شد. در وسط صفحه، چهار خط عمودی از رنگ‌های مختلف را مشاهده خواهید کرد. این رنگ‌ها نشان دهنده رنگ‌های اصلی هستند که در والپیپر شما وجود دارند. شما می‌توانید هر یک از آن خطوط را برای اعمال تم انتخاب کنید.

در بالای آن بخش، چندین پیش نمایش را مشاهده خواهید کرد که نشان می‌دهد سیستم شما با موضوع اعمال شده چگونه خواهد بود. به این ترتیب، می‌توانید قبل از قرار دادن آن، احساسی نسبت به موضوعی که اعمال می‌کنید، داشته باشید. در زیر آن، یک جابجایی را مشاهده خواهید کرد که در آن می‌توانید انتخاب کنید که تم بر روی نمادهای برنامه سامسونگ شما اعمال شود.

نحوه سفارشی سازی تم تلفن Galaxy A53 5G سامسونگ

فروشگاه تم تلفن Galaxy A53 5G

سامسونگ چند سالی است که مجموعه‌ای از تم‌ها را با فروشگاه تم خود ارائه کرده است. این مجموعه از تم‌های مختلف دست ساز بوده که می‌توانید آن را دریافت کرده و در نرم افزار خود اعمال کنید. درست مانند Dynamic Color، تم در تمام گوشه‌های نرم افزار شما اعمال خواهد شد.

قبلاً مجموعه‌ای از تم‌ها را در زمینه دانلود والپیپرها مشاهده کردیم. انگشت خود را روی یک نقطه خالی در صفحه اصلی نگه دارید و روی گزینه Theme در پایین تپ کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، مضامینی را خواهید دید که می‌توانید اعمال کنید. فقط بدانید که اکثر آنها هزینه دارند.

در بالا، دو دسته را خواهید دید: ویژه و برتر. شما می‌توانید از بین آنها برای کشف احتمالات خود یکی را انتخاب کنید. درست مانند والپیپرها، تم را دانلود خواهید کرد و این گزینه را خواهید داشت که آن را همانجا اعمال کنید.

اگر نمی‌خواهید آن را فقط در آن زمان اعمال کنید، می‌توانید بعداً از تب My Stuff به محتوای دانلود شده خود دسترسی پیدا کنید. هنگامی که فروشگاه تم‌ها را باز می‌کنید، روی تب Menu در سمت راست پایین صفحه تپ کنید. گزینه My Stuff را در بالا در منو خواهید دید. در آنجا، تم‌ها، والپیپرها، نمادها و AOD‌های دانلود شده خود را خواهید دید.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا