اخبار

آموزش ریکاوری اطلاعات حذف‌شده از گوشی‌های اندرویدی

برای همه ما پیش آمده است که به‌طور اتفاقی عکس، ویدیو یا فایلی را حذف کرده‌ایم اما قبل از این‌که برای همیشه با این فایل‌ها خداحافظی کنید بهتر است این بخش از موبایلستان را مطالعه کرده و به ریکاوری کردن داده‌هایتان فکر کنید.

مطالب مرتبط

زمان در رابطه با ریکاوری کردن داده‌ها بسیار مهم است پس بهتر است در اولین گام دستگاه خود را به‌هیچ‌عنوان خاموش نکنید و سعی کنید که چیز جدیدی هم به حافظه‌اش اضافه نکنید. سپس بخش پشتیبان دستگاه خود را چک کنید و ببینید که آیا می‌توانید فایل موردنظرتان را در آنجا بیابید یا خیر و اگر نتوانستید این کار را انجام دهید سریع اینترنت دستگاهتان را خاموش‌کنید تا از بروز هرگونه به‌روزرسانی اتفاقی و خودکار جلوگیری کنید.

آموزش ریکاوری اطلاعات حذف‌شده از گوشی‌های روت شده یا روت نشده

از یک نرم‌افزار کامپیوتر استفاده کنید

بهترین شانس شما برای ریکاوری فایل‌های پاک‌شده‌ای که روی کارت حافظه ذخیره شده است استفاده از نرم‌افزار کامپیوتر است. نرم‌افزارهای ریکاوری زیادی برای دانلود آنلاین وجود دارد که با یک جستجوی ساده می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. ما استفاده از نرم‌افزار Recuva را پیشنهاد می‌کنیم زیرا بسیاری از کاربران گزارش کرده‌اند که با استفاده از این نرم‌افزار توانسته‌اند با موفقیت بسیاری از فایل‌های خود را ریکاوری کنند. استفاده از Recuva آسان است و نسخه رایگان و البته ارزان‌قیمت آن نیز برای خرید در اختیار شما هست. البته شما می‌توانید با پرداخت 19.95 دلار نسخه حرفه‌ای این نرم‌افزار را استفاده کنید اما همان نسخه رایگان هم برای کاربری‌های عادی جواب‌گو هست.

آموزش ریکاوری اطلاعات حذف‌شده از گوشی‌های روت شده یا روت نشده

نحوه کار با نرم‌افزار Recuva

البته حافظه میکرو اس دی خود را به کامپیوتر شخصی یا لپ‌تاپتان متصل کنید و برای این کار ممکن است به یک تبدیل میکرو اس دی به کارت حافظه نیازمند باشید. سپس Recuva را بازکنید و با آنجا این کار به‌صورت خودکار وارد رابط کاربری ویزارد آن می‌شوید که راهنمای زیادی ندارد و خودتان می‌بایست برای کشف آن اقدام کنید. بعدازاین کار یک پنجره جدید به روی شما باز می‌شود که از شما در رابطه با نوع فایلی که قصد ریکاوری آن را دارید سوال می‌کند. بعدازاینکه نوع فایل را از میان تصاویر، ویدیوها، فایل‌های متنی و… انتخاب کردید باید مسیر فایل‌های ریکاوری شده را برای بازگشت آن‌ها تعیین کنید. برای این‌که کار خودتان را راحت کنید درگاه میکرو اس دی را انتخاب کنید و فرایند ریکاوری را آغاز کنید. بعدازاینکه فایل پاک‌شده دوباره پیدا شد سعی کنید که آن را روی کامپیوتر شخصی خود اجرا کنید چون امکان دارد که این فایل‌ها در طی فرایند ریکاوری خراب شده باشند.

بااین‌حال باید به یاد داشته باشید که نرم‌افزار Recuva معمولا نمی‌تواند تلفن‌های همراه هوشمند اندرویدی را به‌عنوان درایوهای قابل جابه‌جایی شناسایی کند. به‌این‌ترتیب این نرم‌افزار از پس بازگرداندن فایل‌هایی که از حافظه داخلی دستگاه شما پاک‌شده‌اند بر نخواهد آمد. بااین‌وجود اگر تلفن همراه خود را روت کرده باشید می‌توانید امیدوار باشید چون در این شرایط می‌توانید به‌راحتی یک نرم‌افزار ذخیره‌سازی انبوه دانلود کنید و پس از راه‌اندازی آن، کار ریکاوری را شروع کنید.

تهیه نسخه پشتیبان

شما هیچ‌وقت نمی‌دانید که چه بر سر تلفن همراهتان خواهد آمد پس اگر نمی‌خواهید هیچ داده‌ای را از دست بدهید تهیه نسخه پشتیبان را فراموش نکنید زیرا پیش‌گیری بهتر از درمان است. آسان‌ترین روش برای پشتیبان گیری از عکس‌ها و ویدیوهایتان کپی کردن آن‌ها روی هارد یا کامپیوتر شخصی‌تان است. به یاد داشته باشید که می‌توانید داده‌های انتقال‌یافته از تلفن همراه تان را در پوشه DCIM کامپیوترتان پیدا کنید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا