آموزش و ترفند

آموزش فعال سازی USB Debugging با چند اقدام ساده

USB Debugging یکی از قابلیت‌هایی است که کاربران اندروید به آن نیاز دارند. در این مقاله از موبایلستان آموزش فعال سازی آن را در چند مرحله ساده شرح می‌دهیم. همراه ما باشید.

USB Debugging قابلیتی است که بیشتر برای برنامه نویس‌ها و افرادی که به صورت نسبتا پیشرفته با تلفن هوشمند سر و کار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در این بین گاهی کاربران عادی نیز نیاز به استفاده از قابلیت‌های این بخش دارند. اما باید توجه داشت که ویژگی مذکور به صورت پیش فرض در تلفن‌های هوشمند اندرویدی فعال نیست و کاربران باید با انجام چند مرحله ساده، این قابلیت را فعال کنند.

مطالب مرتبط:

از طریق USB Debugging می‌توان دستورات مختلف را به تلفن هوشمند اندرویدی ارسال کرد یا به تبادل اطلاعات با دستگاه پرداخت. برای فعال سازی این قابلیت مراحل زیر را انجام دهید.

فعال سازی تنظیمات توسعه دهندگان

USB Debugging

USB Debugging زیر مجموعه بخشی به نام تنظیمات توسعه دهندگان یا همان Developer Option است که خود این بخش نیز در داخل تلفن هوشمندتان مخفی شده است. برای فعال سازی و نمایش این بخش باید ابتدا وارد تنظیمات دستگاه اندرویدی شوید و به سراغ گزینه درباره تلفن یا همان About Phone بروید. در صفحه‌ای که باز می‌شوید دنبال گزینه‌ای به نام شماره ساخت (Build Number) بگردید و آن را ۷ بار پشت سر هم لمس کنید.

بعد از انجام این کار پیامی در خصوص فعال شدن Developer Option نمایش داده می‌شود که در واقع یعنی تا اینجای کار درست پیش رفته‌اید.

وارد Developer Option شوید

USB Debugging

منو تنظیمات توسعه دهندگان در برند‌های مختلف در مکان گوناگونی قرار می‌گیرد. برای برخی در صفحه نخست تنظیمات گوشی قابل دسترس است و برخی دیگر باید در منو‌هایی نظیر بروزرسانی نرم افزاری (Software Update)، درباره تلفن (About Phone) و تنظیمات پیشرفته (Advance Options) در زیر مجموعه سیستم (System) دنبال آن بگردند.

فعال سازی  USB Debugging

USB Debugging

در منو تنظیمات توسعه دهندگان (Developer Option) گزینه USB Debugging که گاهی با نام اشکال زدایی USB نیز شناخته می شود را جستجو کنید و سپس گزینه مذکور را فعال (Enable) نمایید. به همین سادگی!

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، با روش فعال سازی USB Debugging آشنا شدیم و بدون شک شما نیز متوجه شده‌اید که انجام این کار چقدر ساده است. شما می‌توانید تمام سوالات خود را در این خصوص از طریق بخش دیدگاه‌ها از ما و سایر کاربرانمان بپرسید.


بیشتر بخوانید:

 

منبع: joyofandroid

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا