اخبار

ممنوعیت استیم، اپیک گیمز و غیره در اندونزی

دولت اندونزی دسترسی به طیف وسیعی از خدمات آنلاین از جمله استیم، اپیک گیمز، پی پال و یاهو را پس از اینکه این شرکت‌ها از الزامات جدید مربوط به قوانین محدودکننده نظارت بر محتوا پیروی نکردند، مسدود کرده است.

در راستای قوانین، شرکت‌هایی که «ارائه‌دهندگان سیستم‌های الکترونیکی خصوصی» تلقی می‌شوند باید در بانک اطلاعاتی دولت ثبت نام کنند تا در کشور فعالیت کنند، در غیر این صورت با ممنوعیت سراسری مواجه خواهند شد. اندونزی تا 27 جولای به شرکت‌ها فرصت داد تا از این قانون پیروی کنند و از آن زمان شرکت‌هایی را که رعایت نکرده‌اند ممنوع کرده است.

این الزام بخشی از یک قانون فراگیر به نام MR5 است که برای اولین بار در سال 2020 معرفی شد. همانطور که رویترز اشاره کرد، قوانین به دولت اندونزی این امکان را می‌دهد که داده‌های مربوط به کاربران خاص را به دست آورد و همچنین شرکت‌ها را مجبور به حذف محتوایی می‌کند که مزاحم می‌شود. بنابراین برخلاف نظم عمومی یا غیرقانونی تلقی می‌شود. پلتفرم‌ها چهار ساعت فرصت دارند تا در مورد درخواست‌های حذف «فوری» یا 24 ساعت در مورد هر محتوای دیگری اقدام کنند.

اپیک گیمز، استیم و چندی دیگر در اندونزی ممنوع شدند

یک گزارش سال 2021 از گروه حقوق دیجیتال بنیاد مرز الکترونیک (EFF) قوانین اندونزی را “مهاجم حقوق بشر” می‌خواند، زیرا پلتفرم‌ها را در اختیار دولت اندونزی قرار می‌دهد، که اگر مطابق با قوانین محلی نباشد، آنها را ممنوع خواهد کرد. در اوایل این ماه، EFF نامه‌ای به وزارت ارتباطات و اطلاعات اندونزی (Kominfo) نوشت و از دولت خواست که «قوانین تعدیل محتوای تهاجمی» خود را لغو کند.

این ممنوعیت باعث شده است که کاربران در اندونزی توانایی پردازش پرداخت‌ها یا حتی انجام برخی بازی‌ها را نداشته باشند. همانطور که دانیل احمد، تحلیلگر ارشد Niko Partners اشاره کرد، برخی از بازی‌ها و سرویس‌های محبوب دیگر که تحت تأثیر تحریم قرار گرفته‌اند عبارتند از Origin، DOTA 2 و Counter-Strike. در همین حال، اپل، مایکروسافت، گوگل، آمازون، تیک تاک، توییتر، نتفلیکس و اسپاتیفای هفته گذشته برای مجوز ثبت نام کردند و همه در دسترس هستند.

به گزارش رویترز، Semuel Abrijani Pangerapan، مدیر کل Kominfo می‌گوید که این کشور از تاریخ 31 جولای به کاربران اجازه می‌دهد به مدت پنج روز به PayPal دسترسی داشته باشند. حال باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا این سرویس‌ها کاملا قطع خواهند شد یا ثبت نام می‌کنند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا