اخبار

تبدیل تمام ویدئوهای اینستاگرام به سرویس ریلز

متا اخیرا با تغییر استراتژی خود تمرکزش را روی سرویس ریلز گذاشته است. حالا یک افشاگر به نام مت ناوارا (Matt Navarra) با انتشار تصاویری در توییتر خود فاش کرده این شرکت قصد دارد قابلیتی برای اینستاگرام ارائه کند که همه پست‌های ویدیویی کاربران را به ریلز تبدیل خواهد کرد.

به این ترتیب، هر ویدیویی که شما در اینستاگرام منتشر کنید به‌طور خودکار در سرویس ریلز نیز به اشتراک گذاشته خواهد شد. اگر اکانت شما در اینستاگرام عمومی باشد هر کسی خواهد توانست ویدیوی شما را ببیند و از آن برای ایجاد ریلز خودش استفاده کند. اگر هم اکانت شما خصوصی باشد فقط فالوورهایتان قادر به دیدن آن خواهد بود‌ اما سایر کاربران خواهند توانست با ویدیوی شما یک ریمیکس برای ریلز درست کنند و آن را منتشر کنند. البته شما با انجام تنظیماتی خواهید توانست استفاده از ریلزهای خود توسط دیگران را مسدود کنید یا برای هر ویدیو به‌طور جداگانه این کار را انجام دهید.

سرویس ریلز و تبدیل شدن تمام ویدئوهای اینستاگرام به آن

اینستاگرام این قابلیت را برای رقابت با تیک تاک‌ ارایه خواهد کرد. طبق گزارش متا در فصل چهارم ۲۰۲۱ تعداد کاربران ریلز به سرعت در حال افزایش است و ویدیوهای کوتاه در حال تبدیل شدن به ترند بازار هستند. متا ظاهرا قصد دارد در نیمه دوم ۲۰۲۲ برخی قابلیت‌های سرویس ریلز را پولی کند و با این کار درآمدهای خود را افزایش دهد.

طبق یک گزارش آماری، امسال مدت زمان سپری شده توسط کاربران در ریلز نسبت به سال گذشته دو برابر شده است و این موضوع اهمیت ویدیوهای کوتاه را نشان می‌دهد. بنابراین قابلیت تبدیل همه ویدیوهای اینسناگرام به ریلز باعث خواهد شد تا کاربران زمان بیشتری را در این سرویس سپری کنند و در نهایت درآمد بیشتری را نصیب شرکت متا کند.

هنوز مشخص نیست که این قابلیت سرانجام برای همه کاربران عرضه خواهد شد یا در مرحله آزمایش باقی خواهد ماند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا