اخبار

برنامه اینستاگرام به دنبال روش های مختلف احراز هویت جهت تایید سن

در اوایل این هفته، برنامه اینستاگرام اعلام کرد که در حال آزمایش گزینه‌های جدیدی برای آزمایش سن کاربران جهت سیستم تأیید خود هنگام ایجاد حساب کاربری است. ظاهراً یکی از گزینه‌ها ممکن است کاربران را وادار کند تا برای اثبات سن خود، یک ویدیو سلفی بگیرند.

پلتفرم محبوب رسانه‌های اجتماعی اعلام کرده است که در حال آزمایش دو روش جدید برای تأیید سن افراد است، جدای از اینکه آنها را ملزم به بارگذاری مدارک هویتی خود به صورت آنلاین می‌کند. اریکا فینکل، مدیر مدیریت داده‌ها در متا (شرکت مادر اینستاگرام)، گفت: «وقتی می‌دانیم فردی نوجوان (13 تا 17 سال) است، تجربیات مناسب سن را برای او به ارمغان می‌آوریم، مانند پیش فرض آنها در حساب‌های خصوصی،  از تماس ناخواسته جلوگیری می‌کنیم. از بزرگسالانی که نمی‌شناسند و گزینه‌هایی را که تبلیغ‌کنندگان برای دسترسی به آن‌ها با تبلیغات دارند محدود می‌کنند.»

برنامه اینستاگرام و روشی متفاوت در تایید هویت

برای این سیستم راستی‌آزمایی، این شرکت با Yoti، شرکتی که متخصص در تأیید سن آنلاین و همچنین حفظ حریم خصوصی کاربران است، همکاری خواهد کرد. هنگامی که ویدیو توسط کاربر آپلود شد، فناوری Yoti سن آنها را بر اساس ویژگی‌های صورت تخمین می‌زند. پس از این، متا و یوتی پس از تأیید سن، تصویر را حذف خواهند کرد. جدای از این، اینستاگرام همچنین قصد دارد به افراد اجازه دهد سه فالوور متقابل را برای تأیید سن کاربر انتخاب کنند.

اگرچه، افرادی که برای فرآیند تأیید ضمانت می‌کنند باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. قابل ذکر است که این برنامه محبوب پس از توقف راه‌اندازی Instagram Kids در سال گذشته، این سیستم را ارائه می‌کند. این برنامه قرار بود برای کودکان اختصاص داده شود و با ارائه محتوای بدون آگهی و متناسب با سن در پلتفرم خود، به تأیید والدین نیاز دارد.

حال باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا این روش بزودی به کار گرفته خواهد شد یا خیر.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا