موبایلستان

iOS 8.4 و اپل‌موزیک سه‌شنبه از راه خواهند رسید


 
 
 
 
برای طرفداران iOS خبر خوشی داریم، آپدیت iOS ۸.۴ به همراه اپل موزیک، همین سه‌شنبه در دسترس خواهد بود.
 
بر اساس پستی که توسط یان راجر، یکی از مسئولین اپل، منتشر شده، نسخه جدید سیستم‌عامل موبایل این شرکت سه‌شنبه ساعت ۸ صبحبه وقت محلی در دسترس عموم قرار می‌گیرد، ناگفته نماند که اپل عادت داشت ساعت ۱۰ آپدیت‌های جدید iOS را منتشر کند و این تغییر ساعت ممکن است برای این باشد که کاربران با آپدیت کردن زودتر به برنامه رادیویی Beats 1 که قرار است در ساعت ۹ سه‌شنبه افتتاح شود گوش فرا دهند.
 
این ایستگاه استریم موسیقی به صورت ۲۴ ساعته در هفت روز هفته از DJ های مطرحی نظیر زان لُو (Zane Lowe)، جولی آدِنوگا (Julie Adenuga) و اِبرو داردِن (Ebro Darden) موسیقی پخش می‌کند. با این حساب کاربران iOS که در قسمت‌های سواحل غربی آمریکا زندگی می‌کنند قادر هستند با آپدیت به آخرین نسخه سیستم‌عامل موبایل اپل به این ایستگاه دسترسی داشته باشند.
 
در همین حین، وب‌سایت ۹toMac نیز پیغام توئیتی را از اِدی کو (Eddy Cue)، یکی از مقام‌های ارشد، اپل منتشر کرد که در این پیغام جزئیاتی از اپل‌ موزیک برملا شده است، بر اساس صحبت‌های این مقام اپل، سرویس اپل موزیک در ابتدای راه‌اندازی به کاربران اجازه می‌دهد به سقف ۲۵ هزار آهنگ دسترسی داشته باشند و انتظار می‌رود این رقم با انتشار iOS 9 به میزان ۱۰۰ هزار آهنگ در سال آینده برسد.
 
در سرویس اپل موزیک کاربران قادر هستند آهنگ‌های دلخواه خود را در آی‌تونز با آرشیو موسیقی اپل موزیک در یک‌جا دسترسی داشته باشند، امکان استفاده از سرویس ابری برای گوشی دادن به موسیقی از این طریق برای کاربران سالی ۲۴.۹۹ دلار تمام می‌شود. با این حساب می‌توان گفت که اپل قصد دارد سرویس آی‌تونز و اپل موزیک را در کنار یکدیگر حفظ کند.
 
نسخه نهایی iOS 9 پاییز امسال منتشر می‌شود و توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری که به نسخه‌های آزمایشی این سیستم عامل دسترسی دارند امکان استفاده از اپل موزیک را خواهند داشت.در میان امکاناتی که iOS 8.4 به ارمغان می‌آورد، اپل موزیک بیشتر از همه به چشم می‌خورد، اما در کنار این سرویس، آپدیت جدید iOS شاهد بهینه‌سازی‌های داخلی دیگری نیز هست.
ناگفته نماند که اپلیکیشن آی‌تونز رادیو نیز برای تعامل بهتر دوباره طراحی شده است، قسمت audiobooks نیز از اپلیکیشن موزیک جدا شده و در iOS 8.4 جای خود را در اپلیکیشن iBooks خوش کرده است. آپدیت iOS 8.4 برای تمام دستگاه‌هایی که از نسخه iOS 8 به بالا استفاده می‌کنند قابل نصب است.
 
فارنت

خروج از نسخه موبایل