لوازم خانگی

تلویزیون های ال جی با نسل دوم پردازنده آلفا 9 و هوش مصنوعی ThinQ

سری جدید تلویزیون‌های ال‌جی به خاطر فناوری یادگیری عمیق، صدا و تصویری بهینه شده با کیفیت 8K پخش می­کنند

جدیدترین تلویزیون‌های پرچمدار ال­ جی با بهره­ گیری از فناوری هوش مصنوعی ThinQ AI تجربه متفاوتی از لوازم صوتی تصویری خانگی را ارائه می­دهند. مدل‌های جدید که در نمایشگاه CES 2019 به نمایش درآمد، از دومین نسل پردازنده هوشمند α  و فناوری یادگیری عمیق بهره گرفته و با کمک هوش مصنوعی کیفیت تصویر و صدای بسیار با کیفیتی را به نمایش گذاشت.

تلویزیون‌های ال‌جی به لطف وجود این الگوریتم‌های جدید با تحلیل محتوای اصلی بهترین کیفیت صدا و تصویر را ارائه کرده و علاوه بر آن با تشخیص شرایط محیط می‌توانند محتوا را به بهترین نحو به نمایش بگذارند.

تلویزیون های ال جی با نسل دوم پردازنده آلفا 9 و هوش مصنوعی ThinQ

سری تلویزیون‌های ۲۰۱۹ ال‌جی با استفاده از پلتفرم هوشمند و منبع باز ال‌جی امکان دسترسی به طیف گسترده­ای از سرویس­های هوش مصنوعی پرطرفدار در پلت‌فرم‌های دیگر از جمله آمازون الکسا و دستیار گوگل را خواهند داشت. کاربران می‌توانند از راحتی استفاده از قابلیت تشخیص صدا و داشبورد خانگی لمسی و هوشمندی لذت ببرند که با کمک آن می‌توانند بسیاری از لوازم خانگی هوشمند را مستقیما از طریق تلویزیون کنترل کنند.

دومین نسل پردازنده هوشمند α  در مدل‌های Z9، W9، E9 و C9 از تلویزیون‌های ‌OLED‌ ال‌جی باعث افزایش کیفیت صدا و تصویر با کمک فناوری یادگیری عمیق می‌شود؛ فناوری خاصی که از پایگاه اطلاعاتی بزرگی شامل بیش از یک میلیون داده تصویری ساخته شده است. بنابراین، کیفیت محتوای اصلی شناخته شده و بهترین شیوه ارتقای آن برای ارائه بهترین خروجی بصری تشخیص داده می‌شود.

 

تلویزیون های ال جی با نسل دوم پردازنده آلفا 9 و هوش مصنوعی ThinQ

 

تلویزیون‌ ۸۸ اینچ 8K ال‌جی مدل Z9 OLED از قدرت پردازش بالاتری برای ارائه واقعی‌ترین کیفیت تصویر 8K برخوردار است. تصویری که به لطف کیفیت 8K و کاهش نویز شفاف، زنده و پر از جزییات است.

این پردازنده جدید علاوه بر شناسایی نوع تنظیمات محتوا، متناسب با محیطی که تلویزیون در آن قرار گرفته است، نحوه نمایش نور و رنگ‌ها را تنظیم می‌کند تا روشنایی تصویر برای چشم انسان به بهترین حالت ممکن برسد. این پردازنده برای سنجش میزان نور از حسگر نور محیط که در تلویزیون تعبیه شده است بهره می‌برد و به صورت خودکار میزان روشنایی را برای جبران در صورت نیاز تنظیم می‌کند.

دومین نسل پردازنده هوشمند α  با تنظیم میزان روشنایی، کیفیت محتوای HDR را بهتر می‌کند تا حتی در تاریک‌ترین صحنه‌‌ها کنتراست، جزییات و عمق رنگ باورنکردنی را حتی در اتاق‌های روشن به نمایش بگذارد. تلویزیون‌های ال‌جی با استفاده از جدیدترین نوآوری‌های Dolby در تصویر می‌توانند به صورت هوشمند محتوای Dolby Vision را تنظیم کرده تا تجربه HDR را در شرایط مختلف نور محیط به بهترین و رضایت‌بخش‌ترین شیوه ممکن میسر کنند.

تلویزیون های ال جی با نسل دوم پردازنده آلفا 9 و هوش مصنوعی ThinQ

با بهره‌مندی از فناوری پردازش هوشمند که قادر است صدای دو کاناله را ارتقا دهد کیفیت صدا بیشتر شده تا صدای فراگیر و مجازی ۵.۱ کانال جالب‌توجهی ارائه شود. دومین نسل پردازنده هوشمند α  خروجی صدا را بر حسب نوع محتوا بهتر می‌کند تا صدای فیلم‌ها، درام‌ها، اخبار و خیلی چیزهای دیگر واضح‌تر به گوش برسد.

کاربران قادر خواهند بود تنظیمات صدا را متناسب با شرایط اتاق خود متعادل کنند یا بگذارند خود تلویزیون ال‌جی سطح مناسب صدا را طبق موقعیت قرارگیری‌ و جای خود تنظیم کند. در ضمن، تلویزیون‌های پرچمدار ال‌جی بار دیگر از فناوری Dolby Atmos برخوردارند تا صدای واقعی و باورنکردنی را برای ارائه سرگرمی غوطه‌ورکننده‌تر پدید آورند.

دستیار گوگل، که اولین بار در تلویزیون‌های ۲۰۱۸ ال‌جی به همراه هوش مصنوعی ThinQ AI به کار گرفته شد، در سری جدید تلویزیون‌های ال‌جی نیز استفاده شده تا کاربران برای مدیریت وظایف روزانه، پاسخ به سؤالات و کنترل لوازم خانگی هوشمند اکوسیستم یک‌پارچه و همسانی را تجربه کنند. کاربران لازم نیست تلفن هوشمند خود را در دست گرفته تا پیتزا سفارش دهند زیرا دیگر می‌توانند این کار را توسط تلویزیون خود بدون ایجاد اختلال در تماشای برنامه و درست در زمان پخش برنامه‌های مورد علاقه‌شان انجام دهند.

همچنین ال‌جی همکاری خود در زمینه هوش مصنوعی را گسترش داده و همراه با هوش مصنوعی ThinQ ، آمازون الکسا را نیز به تلویزیون‌های ۲۰۱۹ خود اضافه کرده است تا خدمات صوتی متنوع و متفاوتی در اختیار مشتریان بگذارد. کاربران می‌توانند با فشار دادن کلید Amazon Prime Video روی کنترل جادویی ال‌جی، لوازم خانگی هوشمند را کنترل کنند، سؤال بپرسند و به ده‌ها هزار مهارت دسترسی داشته باشند.

حتی می‌توانند با استفاده از صدای خودشان فهرست کارهای روزانه الکسا را برای زنگ بیدارباش، اطلاعات ترافیک و تغییر کانال دلخواه تلویزیون شخصی سازی کنند. تلویزیون‌های ۲۰۱۹ ال‌جی با هوش مصنوعی ThinQ AI از تجربه دیداری غنی الکسا در زمان پخش موزیک، چک کردن آب و هوا یا دسترسی به یکی از چندین ویژگی بصری برخوردارند؛ قابلیتی مانند شبکه دستورپخت غذا برای یافتن دستور غذاهای عالی و الهام گرفتن از منوها برای طبخ غذا. از این به بعد، به راحتی می‌توان برنامه خانواده را مدیریت کرد، سفارشات را در آمازون بررسی نمود یا با یک فرمان صوتی به سفرهای طولانی رفت.

با قابلیت جدید تشخیص صدای محاوره‌ای در تلویزیون‌های ۲۰۱۹ ال‌جی مجهز به هوش مصنوعی ThinQ AI ، یافتن پاسخ‌ سؤالات راحت‌تر از همیشه خواهد شد. تلویزیون‌های جدید ال‌جی با درک بافت محاوره می‌توانند درخواست‌های پیچیده را متوجه شوند و دیگر لازم نیست کاربران یک سری از فرامین تکراری را برای کسب نتایج دلخواه خود صادر کنند. این سرویس در تمامی تلویزیون‌های ال‌جی که مجهز به هوش مصنوعی ThinQ AI هستند در بیش از ۱۴۰ کشور قابل دسترسی خواهد بود.

 

تلویزیون های ال جی با نسل دوم پردازنده آلفا 9 و هوش مصنوعی ThinQ

 

دومین نسل پردازنده هوشمند α  در تلویزیون پرچمدار ۷۵ اینچ LCD ال‌جی مدل SM99 نیز به کار رفته و به آن فرمان می‌دهد. مجموعه تلویزیون‌های ممتاز و پیشرفته LCD ال‌جی در سال ۲۰۱۹ سری SM9X و SM8X  با نامی جدید عرضه خواهند شد.

مدلی که بیشتر بر کیفیت تصویر بر پایه فناوری نانوسل ال‌جی تمرکز کرده با عنوان NanoColor ، مدلی که در زوایه‌ دید عریض دقت رنگ بالایی دارد با عنوان NanoAccuracy و مدلی که حاشیه بسیار کم و باریک با طراحی شیک دارد با عنوان NanoBezel اسم گذاری شده‌اند. تلویزیون‌های نانوسل ال‌جی کیفیت صدا و تصویر را با فناوری هوش مصنوعی و الگوریتم یادگیری عمیق بهتر کرده و تجربه راحت و یکپارچه‌ای را با ThinQ فراهم می‌کنند.

در سال ۲۰۱۹ ،تلویزیون‌های OLED و تلویزیون‌های NanoCell ال‌جی که مجهز به هوش مصنوعی ThinQ AI هستند از پورت‌های HDMI 2.1 از نرخ فریم بالا (HFR) پشتیبانی می‌کنند. در نتیجه، حرکات با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه صاف‌تر و واضح‌تر هستند و محتوای صحنه‌های اکشن و سریع مانند مسابقات ورزشی و فیلم‌های اکشن بهتر پردازش می‌شود.

پشتیبانی از قابلیت کانال پیشرفته بازگشت صدا یا eARC به علاقه‌مندان سینمای خانگی امکان بهره‌مندی از اتصال HDMI به صورت یکپارچه را می‌دهد تا از بالاترین کیفیت صدا در فرمت‌های مختلف با بیشترین میزان جزییات و عمق لذت ببرند. گزینه عالی برای شیفتگان بازی‌های ویدیویی در این محصولات جدید این است که تلویزیون‌های ۲۰۱۹ ال‌جی با Refresh Rate متغیر (VRR) و همین طور حالت خودکار ALLM سازگاری دارند. به همین علت، تصاویر واضح و تمیزی بدون نویز، بریده شدن و پرش در این تلویزیون‌ها ارائه می‌شود.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا