اخبار

همراه اول، نخستین اپراتور دیجیتال که بستر‌های دورکاری را ارائه کرد

همراه اول (MCI) به عنوان نخستین اپراتور دیجیتال در دوران قرنطینه کرونا خدمات گسترده‌ای را برای دورکاری از طریق بستر‌های امن خود ارائه داد. همراه موبایلستان باشید تا با برخی خدمات همراه اول در این زمینه آشنا شویم.

ویروس کرونا مشکلات بزرگی را در سرتاسر دنیا و ایران ایجاد کرد و اصلی‌ترین روش پیشگیری از آن نیز عدم ارتباط با سایرین اعلام می‌شود. به همین دلیل بسیاری از سازمان‌های جهانی شروع به دورکاری کردند. با گسترش ویروس کرونا در ایران هم بحث دورکاری مطرح شد و کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها شدیدا تقاضا داشتند که ادامه کارشان به صورت دورکاری باشد.

مطالب مرتبط:

همراه اول، اولین اپراتوری است که دورکاری کارکنانش را در دستور کار قرار داد و شاید بتوان گفت که یکی از اولین سازمان‌ها در این زمینه نیز به حساب می‌آید. اپراتور اول تلفن همراه در طول سالیان گذشته سرمایه‌گذاری‌ها گسترده‌ای در زمینه تبدیل شدن به اپراتور دیجیتال را انجام داده و به همین دلیل بستر‌های مناسبی در این خصوص آماده داشت. همین بستر‌ها نیز باعث شدند که همراه اول بتواند شرایط و بستر مناسب برای دورکاری سایر سازمان‌ها را نیز ارائه کند.

دورکاری

سازمان‌های دولتی هم در زمینه دورکاری کارکنانشان اقداماتی انجام دادند که باید توجه داشت برخی از این سازمان‌ها از طریق بستر‌ها و راهکار‌های امن همراه اول نسبت به دورکاری اقدام کردند. از جمله این سازمان‌ها می‌توان به وزارت کشور و شورای نگهبان اشاره کرد.

قبل از اتفاقات اخیر شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی بودند که ادعای توانمندی در زمینه دورکاری را می‌کردند و مدعی بودند که بسترهای لازم را برای انجام دورکاری در اختیار دارند که از جمله این سازمان‌ها می‌توان به آموزش و پرورش اشاره کرد. اما در شرایط فعلی اغلب معلمان و دانش‌آموزان متوجه شدند که بستر موجود چندان هم بدون نقص و عالی نبود. در این حال همراه اول با ارائه راهکار‌های مربوط به اپلیکیشن شاد نسبت به رفع مشکل بزرگی که در این زمینه به وجود آمده بود اقدام کرد. در حال حاضر بسیاری از دانش آموزان از طریق اپلیکیشن شاد کلاس‌های درسی خود را پشت سر می‌گذارند.

در نگاه کلی باید اعلام کنیم که همراه اول نخستین اپراتور دیجیتال است که به صورت جدی به موضوع دورکاری وارد شده و در این زمینه خدمات خود را به شکل احسن ارایه داده است. البته چشم انداز سازمان نیز پیش‌ از این، خبر از چنین بستر‌هایی داده بود و همراه اول همچنان در مسیر دستیابی به چشم‌انداز‌های سازمانی خود گام بر می‌دارد.

دورکاری

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید با عملکرد همراه اول در زمینه دورکاری و با برخی اقداماتی که در این زمینه انجام داده بود آشنا شدیم. شما در دوران قرنطینه چگونه کار می‌کردید؟ اگر دورکار بودید از بستر‌های دورکاری خود رضایت کافی داشتید؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان به اشتراک بگذارید. کانال ایستاگرامی ما نیز می‌تواند بستری مناسب برای مطالعه اخبار روز دنیای تکنولوژی باشد.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا