اخبار

20 درصد رایانه های شخصی به ویندوز 11 مایکروسافت مجهزند

یک گزارش جدید اطلاعات جالبی را در مورد ویندوز 11 مایکروسافت فاش کرده است. جدیدترین سیستم عامل این شرکت ظاهراً نزدیک به 20 درصد از رایانه‌های شخصی را دربرمی‌گیرد.

باید بیان داشت این میزان نسبت به سهم 16 درصدی سیستم عامل در ژانویه 2022 چندان رشد بزرگی نیست. به عبارت دیگر، سیستم عامل ویندوز 11 غول فناوری آمریکایی پس از دو نسخه ویندوز 10، سومین سیستم عامل بزرگ از نظر پر استفاده‌ترین نسخه ویندوز شده است. این گزارش AdDuplex طبق داده بدست آمده از 5000 برنامه کاربردی که از AdDuplex v2 SDK در فروشگاه مایکروسافت استفاده می‌کنند، کسب شد. معمولاً، نظرسنجی‌ها فقط حدود 60000 رایانه شخصی را به عنوان آمار نمونه می‌گیرند که بسیار حجم کمی است.

ویندوز 11 مایکروسافت نتوانست به سهم بالایی برسد

به این معنی که گزارش کاملاً دقیق نخواهد بود، اگرچه، یک مشاهده کلی در مورد پذیرش آخرین نسخه ویندوز ارائه می‌دهد. علاوه بر این، شایان ذکر است که نظرسنجی تنها سیستم عامل بعد از ویندوز 10 را پوشش داده، بنابراین این داده‌ها برای همه نسخه‌های دیگر سیستم عامل ویندوز در نظر گرفته نمی‌شوند. با نگاهی به نمودار اشتراک گذاشته شده توسط AdDuplex، می‌توان شاهد بود که ویندوز 11 در حال حاضر حدود 19.3 درصد از رایانه‌های شخصی ویندوزی را شامل می‌شود.

از سوی دیگر، ویندوز 10 نسخه 21H2 رتبه دوم را به خود اختصاص داد، زیرا این به روز رسانی برای رایانه‌های شخصی است که به دلیل حداقل نیازهایش واجد شرایط ویندوز 11 نیستند. در حالی که 20 درصد رقم بزرگی نیست، ویندوز 11 هنوز یک سیستم عامل نسبتاً جدید است، بنابراین می‌توان انتظار داشت که این رقم در ماه‌های آینده بیشتر شود.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا