مجله‌های تخصصی

استخراج بیت کوین با تلفن هوشمند (هر آنچه باید بدانید!)

استخراج بیت کوین و ارز دیجیتال از طریق تلفن هوشمند و تبلت یکی از مباحث داغ این روز‌هاست. همراه موبایلستان باشید تا اطلاعات کاملی در این خصوص و مقدار درآمد آن به دست آوریم.

استخراج بیت کوین در حال حاضر تبدیل به یکی از پر سر و صدا ترین اتفاقات در بین جوانان شده و هر کسی تمایل دارد به دلیل جذابیت‌های این کار وارد این حوزه شود. حوزه‌ای که در نگاه کلی بسیار ساده جلوه می‌کند. اگرچه برای استخراج بیت کوین و ارز‌ مجازی نیاز به تجهیزات خاصی وجود دارد. اما گاهی در بین مردم شنیده می‌شود که می‌توان با تلفن هوشمند یا کامپیوتر نیز بیت کوین استخراج کرد. موضوعی که بیش از پیش این اتفاق را هیجان انگیز می‌کند.

مطالب مرتبط:

در این مقاله از موبایلستان قصد داریم تا به صورت مستقل روی استخراج ارز دیجیتال از طریق تلفن هوشمند بپردازیم. اپلیکیشن‌های مختلف، سایت‌های گوناگون و اخبار هیجان انگیز در این خصوص باعث می‌شود که افراد هر چه بیشتر جذب این فناوری شوند. زیرا با یک نگاه کلی به این اپلیکیشن‌ها تنها حسی که به آدم دست می‌دهد، کسب درآمد به سادگی هر چه تمام است. به این علت که کافی است اپلیکیشن را اجرا کنید و بیت کوین به کیف پول‌تان (هرچند مجازی!) واریز شود. روندی که بسیار ساده و هیجان انگیز است. اما آیا واقعا این چنین است؟

استخراج بیت کوین

باید بگوییم که درآمد استخراج بیت کوین در واقع کارمزدی است که برای محاسبات پیچیده ریاضی پرداخت می‌شود و برای انجام این محاسبات پیشرفته باید دستگاه قدرتمندی داشته باشید. در حال حاضر عمل ماینینگ یا همان استخراج ارز دیجیتال از طریق دستگاه‌های ماینر (Miner) یا همان استخراج کننده صورت می‌گیرد. ماینر‌ها دستگاه‌هایی با پردازنده‌های پرقدرت گرافیکی هستند که منحصرا برای استخراج طراحی و ساخته شده‌اند و اغلب قیمت بالا و مصرف انرژی بسیار زیادی دارند. پس از این جهت باید توجه داشت که یک تلفن هوشمند (هرچند بسیار قدرتمند) باز هم به هیچ وجه توان رقابت با دستگاه ماینر را ندارد!

استخراج بیت کوین با تلفن هوشمند چقدر درآمد دارد؟

این بدان معنا نیست که تلفن هوشمند شما به هیچ وجه نمی‌تواند استخراج ارز دیجیتال نظیر بیت کوین انجام دهند. اما درآمد این کار از طریق مقدار پردازش هست. پس با وجود اینکه که یک تلفن هوشمند قدرتمند نسبت به یک ماینر قدرت پردازشی پایین‌تری دارد، پس درآمد آن نیز پایین‌تر خواهد بود. اما چقدر پایین؟ باید بگوییم درآمد استخراج بیت کوین و سایر ارز‌های دیجیتال از طریق موبایل به حدی پایین است که اصلا به چشم نمی‌آید. به صورت کلی باید موبایل‌تان ۲۴ ساعت از شبانه روز به مدت یک ماه کار کند تا بتواند درآمدی شاید در حدود ۵ هزار تومان برایتان به بار بیاورد که عملا برای این مقدار کار عددی ناچیز است.

استخراج بیت کوین

اما دلیل این همه هجمه تبلیغاتی روی اپلیکیشن‌های این چنینی چیست؟ تصور کنید به‌جای یک تلفن هوشمند قدرتمند، ۵ هزار تلفن هوشمند در یک شبکه جمع شوند و از طریق یک استخر استخراج (Pool) شروع به انجام محاسبات پیشرفته کنند. بدون شک قدرتی بسیار زیاد در اختیار قرار می‌گیرد. اما باید توجه داشت که این قدرت در اختیار توسعه دهنده آن اپلیکیشن است و درآمد اصلی روانه کیف پول وی می‌شود. در این بین مبلغی بسیار ناچیز به کاربر انتقال می‌یابد که کاربر نیز به دلیل ناچیز بودن آن، اغلب از برداشت وجه پشیمان شده و آن پول نیز باز دست طراح اپلیکیشن را می‌گیرد.

استخراج بیت کوین

با این اوصاف استخراج بیت کوین از طریق تلفن هوشمند چندان کاری منطقی به نظر نمی‌رسد. زیرا عملا بی فایده است! اما باید توجه داشت که این مبحث نیاز به توضیحات بسیار بیشتری در حوزه‌های مختلف دارد که در روز‌های آتی مقالات بیشتر و تخصصی‌تری را در این خصوص در موبایلستان منتشر خواهیم کرد. این شروع راه سری مقالات استخراج بیت کوین بود. پس همچنان همراه ما و موبایلستان باشید.


یبشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا