اخبار

سال آینده iPhone 14 اپل به پردازنده 3 نانومتری مجهز نمی شود

بسیاری از تحلیلگران پیش بینی کردند که سال آینده iPhone 14 اپل را به پردازنده 3 نانومتری مجهز خواهد کرد. اکنون گزارش جدیدی منتشر شده که این موضوع را تکذیب می‌کند.

شرکت TSMC که سازنده تراشه‌های اختصاصی اپل است، با موانعی در تولید روبه‌رو است که پروژه را به تاخیر می‌اندازد. طبق گفته مهندسان آشنا با این موضوع، تراشه‌های 3 نانومتری جدید به موقع برای سری iPhone 14 اپل در دسترس نخواهند بود. با این حال، انتظار می‌رود TSMC هنوز هم تولید تراشه‌های 3 نانومتری را قبل از رقبای خود آغاز کند.

اگر فرآیند تولید جدیدی را برای تراشه‌های Bionic در سال آینده دریافت نکنیم، احتمالاً به معنای دستاوردهای حاشیه‌ای خواهد بود، زیرا اپل از بهره‌وری انرژی بهبود یافته آنها سود نخواهد برد.

iPhone 14 اپل با طراحی بهبودیافته و پردازنده 4 نانومتری همراه است

اپل قطعا TSMC را مجبور خواهد کرد تا این فناوری را به کار گیرد زیرا در صورت عدم به کارگیری فناوری 3 نانومتری، بهبود مصرف انرژی و عملکرد بهتر به سختی میسر خواهد شد.

سال آینده آیفون 14 اپل چند مدل خواهد داشت و مدل مینی نیز حذف می‌شود. اطلاعات دقیقی در دست نیست و نباید به شایعات بی اساس اشاره کرد. کوپرتینویی‌ها درصدد هستند سال 2022 نسل بعدی آیفون را با مشخصات و طراحی بهتر معرفی کنند.

شایان ذکر بوده که iPhone 14 چهار مدل آیفون 14، آیفون 14 مکس، آیفون 14 پرو مکس و آیفون 14 پرو را دربرگیرد. برای کسب جزئیات بیشتر بهتر است منتظر ماند تا اپل درنهایت نسل جدید آیفون را با ویژگی‌های بهتر رونمایی کرد. اطلاعات دقیق نیستند تا به آن اشاره کرد.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا