اخبار

نوکیا و ZEISS دیگر همکاری نخواهند کرد

نوکیا و ZEISS سال‌ها با یکدیگر همکاری دارند و شرکت دومی فناوری دوربین را برای گوشی‌های هوشمند شرکت اولی ارائه می‌دهد. همانطور که نوکیا متعلق به HMD Global تأیید کرده است، این همکاری طولانی مدت اکنون به پایان رسید.

در بیانیه‌ای از سوی Nokiamob، تایید شده است که نوکیا و ZEISS دیگر شریک نیستند. این بدان معناست که گوشی‌های هوشمند آینده نوکیا با نام تجاری ZEISS عرضه نخواهند شد. متاسفانه مشخص نشده علت پایان همکاری چه بود.

در این بیانیه آمده است: «پس از همکاری طولانی و موفق، در سال 2021، ZEISS و HMD Global متقابلاً توافق کردند که همکاری غیر انحصاری خود را که شامل همکاری برای فناوری‌های تصویربرداری از گوشی‌های هوشمند برند «Nokia» با ZEISS به عنوان شریک مشاوره و توسعه بود، تمدید نکنند.»

نوکیا و ZEISS به پایان خط همکاری رسیدند

همکاری نوکیا و ZEISS در سال 2021 در سکوت سپری شد. Nokia XR20 آخرین گوشی بود که با دوربین‌های زایس راهی بازار شد. در حال حاضر، تنها سونی و ویوو به عنوان شرکای این شرکت دوربین همکاری می‌کنند.

برای یادآوری، همکاری نوکیا-ZEISS در سال 2017 آغاز شد. نتیجه این همکاری توسعه دوربین گوشی‌های هوشمندی نظیر Nokia 9 PureView، Nokia 8.3، Nokia 7.2 و غیره بود. نوکیا 9 پیور ویو به لطف وجود 5 دوربین عقب و چگونگی بازگشت نام تجاری پیور ویو، مسلماً محبوب بود.

حال باید منتظر ماند تا مشخص شود که نوکیا این بار به سراغ کدام شرکت توسعه دهنده دوربین خواهد رفت تا بتواند گلیم خود را در صنعت دوربین گوشی‌های هوشمند از آب بیرون بکشد. پیشتر نیز هوآوی خبر از پایان همکاری با لایکا را داد و حال نوبت به نوکیا رسید.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا