اخبار

پلی استیشن 6 سونی با پردازنده جدید AMD همراه می‌ شود

براساس گزارش‌ها شرکت AMD توسعه نسل جدید چیپ پردازشی کنسول‌های نسل بعدی را آغاز کرده و انتظار داریم عملکرد بهتری نسبت به نسل فعلی داشته باشد و یکی از این کنسول‌ها پلی استیشن 6 است.

چند سالی از عرضه کنسول پلی استیشن 5 می‌گذرد اما به دلیل بحران کمبود تراشه و عرضه محدود این کالا به بازار، بسیاری از کاربران هنوز قادر به خرید پی اس فایو با قیمت اصلی نبوده‌اند. کمبود تراشه منجر به یک مشکل بزرگ در عرضه شده است و همچنان شاهد آن هستیم که هر زمان بار جدیدی از تولیدکنندگان وارد بازار می‌شود، سریعاً به فروش می‌رسند.

پلی استیشن 6 سونی با طراحی جدید

از طرفی گزارش‌ها حاکی از آن است که وضعیت عرضه به این زودی‌ها بهتر نمی‌شود؛ بنابراین شاید این روند همچنان برای خرید و فروش کنسول پی اس 5 ادامه یابد. در این بحبوحه اما، به نظر می‌رسد که کنسول پلی استیشن 6 نیز در حال توسعه است. در یک لیست شغلی جدید در لینکدین، آمده است که شرکت AMD به دنبال یک مهندس تأیید تراشه است که بخشی از تیم سازنده چیپست برای ایکس باکس و پلی ‌استیشن را تکمیل کند.

در این بین، شاید برخی کاربران متعجب شوند که اکنون برای توسعه یک کنسول جدید، آن هم بدون بهبود وضعیت عرضه کنسول فعلی، خیلی زود است. اما این مسئله آن چنان عجیب هم نیست. اگر به تاریخ عرضه کنسول‌های قبلی نگاه کنیم، درمی‌یابیم که تقریباً همه آن ها حدود 2 سال از زمان عرضه آخرین کنسول معرفی شده، در حال توسعه بودند.

به هر حال باید منتظر ماند تا در سال‌های آینده سونی این کنسول را معرفی کند و فاصله زیادی باقی ماند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا