اخبار

چیدمان عجیب دوربین چهارگانه در هواوی P30 پرو

تصاویری که سال گذشته میلادی از قاب تلفن همراه هوشمند هواوی P30 پرو به نمایش در آمد، نشان‌دهنده برخورداری این محصول از دوربینی چهار مگاپیکسلی بود. هم‌اکنون نیز تصاویری از این تلفن همراه هوشمند در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود که اگرچه طراحی این محصول در آن‌ها به‌صورت جذابی به تصویر کشیده شده است اما به‌هیچ‌عنوان با مشخصاتی که توسط عکس‌های آن قاب نمایش داده شده بود، هماهنگی ندارد. با موبایلستان همراه باشید.

چیدمان عجیب دوربین چهارگانه در هواوی P30 پرو

مطالب مرتبط

تصاویری که به‌تازگی از هواوی P30 پرو به دست ما رسیده‌اند نشان‌دهنده آن هستند که این گجت دقیقا در قسمت بدنه پشتی و در کنار دوربین چهارگانه اصلی خود از یک دوربین دیگری نیز در بدنه پشتی‌اش بهره‌مند شده است. البته قاب یادشده نیز وجود ردیف دومی را در کنار ردیف اول دوربین‌ها تائید کرده بود اما آن را محلی برای قرارگیری فلش دوگانه و لیزر فوکوس خودکار در نظر گرفته بود.

جالب است بدانید که تنها اطلاعاتی که از جانب کمپانی‌های سازنده تلفن‌های همراه هوشمند به تولیدکنندگان قاب‌ها داده می‌شود این است که حفره‌ها را کجای قاب طراحی کنند و ابعاد دقیق تلفن همراه را چه میزان در نظر بگیرند. به‌این‌ترتیب سازندگان قاب هیچ اطلاعی از کاربری حفره‌های تعبیه‌شده در سازه‌هایشان ندارند و نمی‌دانند که هدف از طراحی این حفره‌ها برای مثال برای دوربین است یا فلش بدنه پشتی.

بااین‌وجود تحلیل‌هایی که این روزها در رابطه با هواوی P30 پرو انجام می‌شود حاکی از آن است که حفره دومی که در کنار حفره‌های اصلی دوربین چهارگانه تعبیه‌شده است، به‌اندازه‌ای بزرگ نیست که بتواند یک لنز دوربین را در خود جای بدهد و به‌احتمال‌زیاد کاربری دیگری خواهد داشت. علاوه بر این، سیستم‌های لیزر فوکوس خودکاری که در بالا ذکر شد نیز بسیار کوچک هستند و حفره یادشده برای آن‌ها بزرگ است. بااین‌حال حدس می‌زنیم که این بخش رازآلود درواقع مرتبط با سیستم دوربین‌های ToF باشد. البته برای پرده‌برداری از این راز پنهان باید تا افشاگری‌های بیشتر در رابطه با این تلفن همراه هوشمند منتظر بمانیم.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا