اخبار

کمبود نوت 21 و تاثیر در فروش سری گلکسی اس 21

گزارشی از کره جنوبی منتشر شده که نشان می‌دهد کمبود نوت 21 موجب محدودیت در فروش گلکسی اس 21 شود. ظاهرا کره‌ای‌ها برای افزایش فروش دور سری گلکسی نوت را در سال 2021 خط کشیدند اما به هدف نرسیدند.

سامسونگ تصمیم گرفت سال 2021 با حذف گلکسی نوت، موجب افزایش فروش سری گلکسی اس 21 اما چنین نشد. گزارش کره جنوبی مشخص کرده که تنها 20 میلیون دستگاه گلکسی اس 21 به فروش رفته که عددی مشابه سال 2021 است.

رسانه کره‌ای The Elecگزارش داده که استراتژی سال 2021 سامسونگ برای افزایش فروش موثر نبوده و به موفقیت نرسید. شیوع کووید-19 می‌توانست نقش خود را در کاهش سرعت فروش داشته باشد، اما چندین عامل دیگر نیز در کاهش فروش سری گلکسی اس 21 نقش داشتند.

نوت 21 یکی از علل کاهش فروش سری گلکسی اس 21

به هر حال عدم عرضه گلکسی نوت 21 توسط سامسونگ، ریسک بزرگی به دنبال داشته و این شرکت را از هدف دور کرده، هدفی که قرار بود میزان فروش را در سال 2021 افزایش دهد اما چنین نشد.

این گزارش نشان می‌دهد که تعداد پایین فروش ممکن است به دلیل مشکلات تولید باشد که باعث شده سامسونگ نتواند به اهداف و مهلت‌های تولید خود دست پیدا کند. این شرکت می‌گوید اگر چندین مشکل مانع از تأسیسات تولید مستقر در ویتنام نمی‌شد، می‌توانست به فروش بالاتری دست یابد.

البته برخی معتقدند که سامسونگ از روی عمد چنین استراتژی را در نظر نگرفت و مشکلات در تولید نیز مانع از دست یابی به هدف بزرگ فروش شد. حال باید منتظر ماند با آمدن گلکسی اس 22 اولترا به عنوان یک گلکسی نوت جدید، روی فروش سری گلکسی اس 22 تاثیری خواهد داشت یا خیر.

حذف سری گلکسی نوت ریسک بزرگی بود که سامسونگ به انجام آن تن داد.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا