اخبار

همکاری کمپانی سامسونگ با شرکت چینی Weldbond

همکاری شرکت سامسونگ با کمپانی Weldbond  به منظور تأمین چسب مورد نیاز در تولید اسمارت فونها. همراه با موبایلستان باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید.

پس از ورود موبایل‌های هوشمند و اسمارت فون‌های لمسی به بازار و استقبال چشمگیر مردم ، بسیاری از شرکت ها اقدام به ساخت لوازم جانبی مخصوص این دسته از گوشی‌ها کردند. لوازم جانبی مختص هر گوشی به طور عمده شامل دو دسته قاب (محافظ پشت گوشی یا همان گارد) و محافظ صفحه نمایش (گلس) می‌شود.

در این میان به دلیل فروش اسمارت فون‌های دارای صفحه نمایش لمسی، وجود برچسب‌هایی به منظور محافظت از صفحه نمایش الزامی به نظر می‌رسید که شرکت‌های مختلف بسته به جنس، کیفیت و ویژگی های مختلف، برچسب‌هایی با جنس‌های متفاوت تولید می‌کنند.

بنا بر گزارش رسانه‌های کره‌ای، کمپانی سامسونگ با توجه به افزایش تدریجی استفاده از چسب جهت مونتاژ اسمارت‌فون‌های خود اقدام به عقد قرارداد همکاری با شرکت Weldbond نموده است. چسب به‌عنوان جایگزین نوار 2 طرفه به‌کار گرفته می‌شود و در سال جاری میلادی، میزان استفاده از این ماده در هندست‌های سامسونگی افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که اکنون کلیه هندست‌های سری A و M کمپانی از چسب استفاده کرده و فاقد نوار 2 طرفه هستند.

در عین‌حال مدیرعامل کمپانی چینی Weldbond خاطرنشان کرده که از 700 میلیون اسمارت‌فون تولید شده در چین طی سال جاری، حدود 500 میلیون دستگاه آن‌ها از محصولات شرکت Weldbond استفاده کرده‌اند. کاهش هزینه‌های تولید به لطف بار پردازشی کمتر از جمله مزایای استفاده از چسب به‌شمار می‌رود. در واقع به‌کارگیری چسب با کمک تنها یک نازل ساده امکان‌پذیر است؛ در حالی‌که قسمت پشتی نوار بایستی از آن جدا شود. بعلاوه نوار فضای بیش‌تری را اشغال می‌کند؛ در حالی‌که چسب امکان استفاده از حواشی به‌مراتب باریک‌تر را فراهم خواهد کرد.

در مونتاژ اسمارت‌فون‌های گلکسی نوت 10 پلاس و نوت 10 از چسب استفاده شده است.

از سوی دیگر تعویض نوار 2 طرفه آسان‌تر بوده و این نوار از مقاومت بیشتری در برابر آب‌خوردگی برخوردار است. با این‌حال ناظران صنعتی ادعا می‌کنند که چسب در زمینه دوام، قابلیت ضد آب بودن و خاصیت ترمیم‌پذیری، پیشرفت‌های چشمگیری را تجربه نموده‌است. تولیدات سری A و M سامسونگ تنها هندست‌هایی نیستند که در آن‌ها بجای نوار از چسب استفاده شده است، بلکه هندست‌های سری نوت 10 نیز رویکرد مشابهی را دنبال کرده‌اند. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که اسمارت‌فون‌های آینده سری گلکسی S11 سامسونگ نیز از چسبی با خاصیت چسبندگی بسیار بالاتر استفاده کنند.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا