اخبار

سامسونگ و آغاز توسعه شبکه 6جی سریعتر از 5G

براساس گزارش‌ها شرکت سامسونگ توسعه شبکه 6جی را آغاز کرده که گفته می‌شود نسبت به 5G بیش از 50 درصد سریع‌تر بوده و باید انتظار سرعت بالایی از این شبکه داشت.

اخیراً، Samsung Electronics یادداشت جدیدی منتشر کرده است که برنامه‌های خود را برای نسل بعدی استاندارد شبکه، یعنی 6G، به نمایش می‌گذارد. مقاله ای با عنوان “طیف 6G: گسترش مرز” به اشتراک گذاشت.

به گفته Sunghyun Choi، معاون اجرایی سامسونگ و رئیس مرکز تحقیقات ارتباطات پیشرفته، “ما سفر خود را از مدت‌ها قبل برای درک، توسعه و استانداردسازی فناوری ارتباطات 6G آغاز کرده‌ایم. ما متعهد هستیم که رهبری را برعهده بگیریم و یافته‌های خود را برای گسترش چشم‌انداز خود به اشتراک بگذاریم تا تجربه‌ بیش از حد متصل بعدی را به هر گوشه‌ای از زندگی بیاوریم.» به عبارت دیگر، غول فناوری کره جنوبی کار را برای آوردن استاندارد نسل بعدی به بازار آغاز کرده است.

سامسونگ و شروع توسعه شبکه 6جی

علاوه بر این، 6G به طیفی با پهنای باند فوق العاده گسترده نیاز دارد که از «صدها مگاهرتز تا ده‌ها گیگاهرتز» متغیر است. به عبارت ساده‌تر، این امکان را برای هولوگرام‌های موبایلی با پایداری بالا و واقعیت توسعه‌یافته واقعاً فراگیر (XR) فراهم می‌کند. این شرکت همچنین بر روی بهبود پوشش استانداردهای ارتباطی نسل بعدی تمرکز دارد. برای این منظور، تمام باندهای موجود برای 6G را در نظر گرفته است، از باند پایین زیر 1 گیگاهرتز تا باند متوسط ​​در محدوده 1 تا 24 گیگاهرتز و حتی باندهای بالا که در محدوده 24 تا 300 گیگاهرتز قرار دارند.

با رسیدن به پیشرفت‌های احتمالی 6G، سامسونگ ادعا می‌کند که سرعت 6G ممکن است تا 1 ترابیت در ثانیه (Tbps) برسد که 50 برابر سریع‌تر از 20 گیگابیت بر ثانیه در شبکه‌های 5G است. طی آزمایشات این شرکت در ژوئن 2021، کمپانی مورد اشاره موفق شد نرخ داده 6 گیگابیت بر ثانیه را در فاصله 15 متری در داخل خانه نشان دهد. در فاصله 30 متری درون ساختمان، شبکه توانسته است سرعت داده 12 گیگابیت بر ثانیه داشته باشد. حتی در فاصله 120 متری، نرخ داده همچنان به 2.3 گیگابیت در ثانیه می‌رسید. سامسونگ قصد دارد جزئیات بیشتر و یافته‌های تحقیقات شبکه 6G خود را در آینده نیز به اشتراک بگذارد، بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر باید منتظر ماند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا