اخبار

حسگر 450 مگاپیکسلی سامسونگ در راه است

سامسونگ چندین سنسور 200 مگاپیکسلی معرفی و ارائه کرده است که از جمله آنها باید به ISOCELL HP1 سال 2021 و مدل پیشین ISOCELL HP3 اشاره کرد. براساس گزارش‌ها شرکت کره‌ای تصمیم دارد در آینده حسگر 450 مگاپیکسلی با نام Hexa²pixel معرفی کند.

ثبت علامت تجاری Hexa²pixel منجر به گمانه‌زنی‌های تازه‌ای شد، به‌ویژه اینکه سامسونگ می‌تواند روی دوربین جدیدی برای پرچم‌دار آینده‌ای مانند Galaxy S23 Ultra کار کند. با توجه به اینکه گلکسی اس 22 اولترا تنها عضو از خط تولید نسل فعلی است که دارای دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی است، فرض می‌کنیم که سامسونگ منابع خود را برای توسعه یک سنسور جدید برای گوشی‌های هوشمند پرچمدار سال آینده جمع آوری می‌کند.

این سنسور 450 مگاپیکسلی Hexa²pixel می‌تواند از فناوری جدید پیکسل‌بندی برای تولید تصویری با کیفیت بالا استفاده کند. حسگرهای 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 و ISOCELL HP3 سامسونگ از تکنیک 16 در 1 استفاده می‌کنند که شرکت آن را Tetra²pixel RGB Bayer Pattern می‌نامد. همانطور که توسط Notebookcheck بیان شده، علامت تجاری Hexa²pixel می‌تواند نشان دهنده یک تکنیک 36در1 باشد.

حسگر 450 مگاپیکسلی سامسونگ در پرچمداران آینده

تاکنون سامسونگ اشاره به این موضوع نداشته، بنابراین خبر را باید شایعه دانست. البته بعید است در گلکسی اس 23 اولترا حسگر 450 مگاپیکسلی را شاهد باشیم.

سنسورهای دوربین گوشی‌های هوشمند به‌طور قابل‌توجهی کوچک‌تر هستند، بنابراین یک مقدار مگاپیکسل بالا به این معنی است که تک تک پیکسل‌ها نیز کوچک‌تر می‌شوند و در نتیجه نور کمتری توسط آن پیکسل‌ها گرفته می‌شود. برای جبران این محدودیت، سامسونگ باید یک سنسور 1 اینچی مانند آنچه در Xiaomi 12S Ultra وجود دارد، توسعه دهد. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا