اخبار

مشخص شدن قیمت سری گوشی‌های تاشو گلکسی A سامسونگ

به نظر می‌رسد سامسونگ‌ قصد دارد در آینده نزدیک گوشی‌های تاشو گلکسی A به عنوان گوشی‌های میان‌رده گلکسی A فولد و گلکسی A فلیپ را معرفی کند. این شرکت هم‌اکنون پیشتاز بازار گوشی‌های تاشوست و گفته می‌شود اپل نیز برای رقابت با این شرکت قصد دارد یک آیفون تاشو معرفی کند.

از آن‌جاکه سایر شرکت‌ها نیز در حال وارد شدن به این بازار هستند، سامسونگ مجبور است که گوشی‌های تاشو ارزان‌تری روانه بازار کند تا همچنان سهم خودش از این بازار را حفظ کند.

سامسونگ اولین مدل گلکسی فولد را در سال 2019 به قیمت 1980 دلار عرضه کرد و حالا قیمت گلکسی زد فولد 3 به 1800 دلار رسیده است. با وجود این کاهش قیمت، باز هم خیلی از مشتریان توان پرداخت چنین قیمتی را ندارد و بنابراین سامسونگ مجبور است که راهکار دیگری بیندیشد.‌ این موضوع در مورد گلکسی زد فلیپ هم صادق است و قیمت این گوشی از 1380 دلار به 1000 دلار رسیده است که باز هم‌ قیمت بالایی است.

گوشی‌های تاشو گلکسی A سامسونگ بزودی از راه می رسند

سال گذشته شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه سامسونگ قصد معرفی نسخه تنزل‌یافته گلکسی فولد را دارد. این گوشی جزو سری گلکسی A این شرکت خواهد بود و به خانواده گلکسی Z تعلق نخواهد داشت. حالا یک‌ وب‌سایت کره‌ای به نام ET News فاش کرده است این شایعات واقعیت داشته‌ و سامسونگ در حال کار روی یک مدل اقتصادی گلکسی زد فولد به قیمت 770 دلار است. ‌

به نظر می‌رسد قیمت نهایی این‌ گوشی در سایر کشورها حدود 800 دلار خواهد شد و اگر این خبر صحت داشته باشد شاید این گوشی همان گلکسی فولد لایت باشد که قبلا شایعاتی درباره آن و قیمت 900 دلاری آن وجود داشت.

گزارش امروز گفته است که سامسونگ در گوشی تاشو اقتصادی خود فقط مشخصات اصلی گلکسی فولد را ارایه خواهد کرد و بقیه قابلیت‌ها را حذف خواهد کرد. برای مثال، سامسونگ ممکن است از فناوری شیشه فوق‌نازک در نمایشگر این گوشی استفاده نکند. در گزارش امروز همچنین گفته شده سامسونگ به‌دنبال معرفی نسخه اقتصادی هر دو مدل گلکسی زد فولد و گلکسی زد فلیپ است و احتمالا آن‌ها در سال 2024 عرضه خواهد کرد.

به هر حال، با توجه به اینکه سامسونگ تولید سری گلکسی نوت خود را متوقف کرده، قصد دارد که سهم بازار خود را همچنان حفظ کند و به همین منظور باید توجه ویژه‌ای به بخش گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی داشنه باشد تا از رقابت عقب نماند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا