اخبار

گلکسی اس 10 پلاس از دوربین شش لنزی بهره‌مند نخواهد شد

اگر فقط به دلیل تعداد دوربین‌های قرارگرفته در بدنه پشتی سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس وسوسه شدید تا پول هنگفتی برای خرید این تلفن همراه هوشمند بپردازید بهتر است تا به گزینه‌های دیگری مثل نوکیا 9 و هواوی میت 30 هم نگاهی بیندازید. برای دانستن دلیل این ادعا با موبایلستان همراه باشید.

گلکسی اس 10 پلاس از دوربین شش لنزی بهره‌مند نخواهد شد

مطالب مرتبط

به‌تازگی افشاگر معروف به Ice Universe مشخص کرده است که برخلاف شایعات و ادعاهای گذشته، تلفن همراه هوشمند گلکسی اس 10 پلاس از دوربین شش لنزی در بدنه جلویی و پشتی خود استفاده نخواهد کرد. این تلفن همراه هوشمند به‌جای شش دوربین از پنج دوربین بهره‌مند خواهد شد که سه تای آن در بدنه پشتی و دوتای دیگر در بدنه جلویی دستگاه تعبیه‌شده‌اند.

به‌این‌ترتیب تعداد لنزهای به‌کاررفته در تلفن همراه هوشمند پرچم‌دار گلکسی اس 10 کمتر از میان رده گلکسی A9 است که از دوربین چهارگانه در بدنه پشتی خود برای به دست دادن تجربه عکاسی عالی با تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کند. دارندگان این تلفن همراه هوشمند می‌توانند تصاویر لایو فوکوس (Live Focus) خود را با زمینه تار حالت بوکه تلفیق کنند. همچنین لنزهای زاویه باز و زوم نوری برای عکس‌های دست جمعی ایدئال است. بااین‌حال سری گلکسی اس 10 قرار است تا سیستم دیافراگم قابل تنظیم به‌کاررفته در گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس سال گذشته را به ارث ببرد.

بر اساس ادعاهای  Ice Universeسیستم دوربین چندگانه تلفن‌های همراه هوشمند سری گلکسی اس 10 به ترتیب زیر است:

گلکسی اس 10 لایت: یک دوربین در بدنه جلویی، دوربین دوگانه در بدنه پشتی

گلکسی اس 10: یک دوربین در بدنه جلویی، دوربین سه‌گانه در بدنه پشتی

گلکسی اس 10 پلاس: دوربین دوگانه در بدنه جلویی، دوربین سه‌گانه در بدنه پشتی

گوگل با استفاده از تلفن همراه هوشمند پیکسل سه دوربین دوگانه در بدنه جلویی را به دنیای تلفن‌های همراه هوشمند معرفی کرد. این دوربین گرفتن تصاویر سلفی با زاویه باز را برای کاربران ممکن می‌ساخت و همین امر موجب شد تا نیاز به استفاده از مونوپاد از بین برود. سامسونگ هم می‌تواند همین استراتژی را برای دوربین دوگانه سلفی گلکسی اس 10 پلاس اتخاذ کند.

اگر این افشاگری اخیر درست از آب دربیاید، به نظر می‌رسد که یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌ها میان سه مدل تلفن‌های همراه هوشمند گلکسی اس 10 (به‌جز اندازه صفحه‌نمایش و قیمت) تعداد دوربین‌های آن‌ها خواهد بود. بااین‌وجود بهتر است تا مثل همیشه به این افشاگری‌ها با دیده تردید نگاه کرد زیرا تاکنون هیچ اطلاعاتی به‌صورت رسمی از جانب مقامات سامسونگ تائید نشده است.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا