اخبار

فناوری صفحه‌نمایش سخنگو ، شگفتی جدید سامسونگ

ما می‌دانیم که صفحه‌نمایش اینفینیتی-O سامسونگ به تولیدکننده اجازه می‌دهد تا لبه‌های تلفن همراه را حتی بیش‌ازپیش کاهش بدهد. این کار با قرار دادن حس‌گر دوربین سلفی در درون صفحه‌نمایش و درنتیجه حذف شیار ممکن شده است. البته لازم به ذکر است که شگفتی‌های سامسونگ در همین‌جا به پایان نمی‌رسد و این سازنده تلفن‌های همراه هوشمند قرار است تا در کنفرانس CES سال 2019 میلادی ویژگی درون صفحه‌نمایشی دیگری به نام فناوری صفحه‌نمایش سخنگو را معرفی کند. با موبایلستان همراه باشید.

فناوری صفحه‌نمایش سخنگو، شگفتی جدید سامسونگ

مطالب مرتبط

این قابلیت جدید درواقع صدا روی صفحه‌نمایش (Sound on Display) یا فناوری صفحه‌نمایش سخنگو خوانده می‌شود و اطلاعات به‌دست‌آمده از سامسونگ در این رابطه اظهار می‌کنند که این ویژگی در پنل‌های OLED تلفن‌های همراه هوشمند آینده سامسونگ دیده خواهد شد. این ویژگی با استفاده از ارتعاش و انتقال استخوانی به کاربران اجازه می‌دهد تا با قرار دادن گوششان بر روی نقطه عریضی از قسمت بالای صفحه‌نمایش، صداها را بشنود.

لازم به ذکر است که فناوری صفحه‌نمایش سخنگو برای اولین بار در ژوئن سال میلادی گذشته معرفی شد و گزارش‌های اخیر حاکی از آن هستند که تنها دو روز دیگر با مشاهده صفحه‌نمایش‌های سخنگوی به کار گرفته شده در تلفن‌های همراه هوشمند و دوربین‌ها فاصله‌داریم.

پنل‌های OLED صدا روی صفحه‌نمایش نیز مانند صفحه‌نمایش اینفینیتی-O موجب ایجاد تلفن‌های همراه هوشمند با نسبت بدنه به صفحه‌نمایش بیشتری خواهد شد. در همین راستا شایعات تائید کرده‌اند که تلفن همراه هوشمند سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس با نسبت صفحه‌نمایش به بدنه 93.4% به بازار عرضه خواهد شد اما ازآنجایی‌که تصاویر منتشرشده از محافظ صفحه گلکسی اس 10 پلاس وجود حفره صفحه‌نمایش در آن را تائید کرده است، باید برای مشاهده فناوری صدا در صفحه‌نمایش حداقل تا زمان رونمایی از گلکسی نوت 10  منتظر ماند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا