اخبار

سامسونگ نمایشگر سری تلفن آیفون 14 را تامین می کند

پنج سالی می‌شود که نمایشگرهای اولد اپل توسط سامسونگ تامین می‌شود اما گویی قرار است بزودی وابستگی برند کوپرتینویی کاهش پیدا کند و این موضوع با سری تلفن آیفون 14 شروع خواهد شد.

براساس گزارش تازه انتشاریافته برند کره‌ای قرار است تامین کننده تنها یکی از مدل‌های سری آیفون 14 سال 2022 باشد. شاید سامسونگ در صنعت تولید نمایشگر گوشی از کمپانی‌های برجسته باشد اما سایر رقبا سعی دارند با پیشرفته کردن تجهیزات، نسبت به این کمپانی دست کمی نداشته و موردتوجه قرار گیرند.

برای مثال سامسونگ تامین کننده پنل LTPO و TFT دو گوشی آیفون 13 پرو و پرو مکس اپل است. راس یانگ یکی از تحلیلگران مطرح صنعت فاش کرده که سامسونگ سال جاری تنها نمایشگر اولد آیفون 14 پرو 6.1 اینچی را تامین خواهد کرد. همچنین پنل اولد آیفون 14 پرومکس هم توسط دو شرکت سامسونگ و ال جی تامین خواهد شد.

سری تلفن آیفون 14 و نمایشگرهای ساخت سامسونگ و ال جی

در سوی دیگر 20 تا 25 درصد سفارش پنل آیفون 14 با نمایشگر 6.1 اینچی توسط BOE چین تامین خواهد شد. باقی نمایشگرها هم با همکاری بین سامسونگ و ال جی تامین می‌شود. گفته می‌شود اپل تنها سفارش تولید یک مدل پرو را به ال جی سپرده که ناشی از تجربه کم در تولید پنل LTPO است. گذشته از آن ظرفیت تولید ال جی نسبت به سامسونگ نیز کمتر است.

به لطف پنل LTPO نرخ نوسازی متغیری را می‌توان روی صفحه نمایش گوشی شاهد بود. در حال حاضر آیفون 13 پرو و پرو مکس چنین قابلیتی دارند. سری آیفون 14 پرو با حذف ناچ و جایگزین شدن یک حفره بیضی شکل همراه بوده و در سوی دیگر دوربین عقب باکیفیتی دارند.

باید تا ماه سپتامبر امسال منتظر ماند و مشخص شود اپل چه برنامه‌ای برای نسل جدید آیفون در سر دارد.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا