اخبار

سری گلکسی اس 23 با پردازنده مدیاتک عرضه می شوند

برکسی پوشیده نیست که شرکت سامسونگ هر سال پرچمداران سری گلکسی اس خود را در دو پیکربندی با چیپ مختلف عرضه می‌کند و حال قرار است سری گلکسی اس 23 را با چیپ جدیدی راهی بازار کند.

طبق جدیدترین گزارش از رسانه‌های کره‌ای، سامسونگ ترجیح داده در کنار پردازنده اگزینوس و کوالکام اسنپدراگون، به چیپ مدیاتک هم روی آورد. این یعنی باید شاهد پردازنده سری دیمنسیتی در سری گلکسی اس نسل بعدی باشیم.

این نخستین بار نیست که سه مدل پردازنده برای پرچمداران توسط سامسونگ استفاده می‌شود و سال 2011 برای گلکسی اس 2 سه پردازنده مورد استفاده قرار گرفت.

گفته می‌شود سامسونگ تست گلکسی اس 23 و گلکسی اس 22 اف ای با چیپ مدیاتک را در برنامه قرار داده تا در صورت مطلوب بودن، پردازنده مدیاتک را هم در گوشی‌های رده بالا این شرکت نیز شاهد خواهیم بود.

سری گلکسی اس 23 با چیپست جدید

پیش از این سامسونگ همیشه برای میان رده و گزینه‌های اقتصادی از این نوع چیپ بهره می‌گرفت. حال تصمیم دارد همکاری با مدیاتک را گسترش داده و برای مدل‌های پریمیومی هم از چیپ مدیاتک بهره گیرد. ناگفته نماند که اگر این تصمیم جدی باشد، اگزینوس سهم بسیاری را در بازار گوشی هوشمند از دست خواهد داد و در مقابل ارزش مدیاتک هم افزایش پیدا می‌کند.

دقیقا مشخص نیست کدام چیپ در سری اس 23 تعبیه خواهد شد و احتمالا دیمنسیتی 9000 یا 8100 است که پیشتر توانستند امتیازات بزرگی در گیک بنچ بدست آورند. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود کره‌ای‌‌ها چه برنامه‌ای در سر خود می‌پرورانند.

احتمالا سال بعد چیپ مدیاتک را در گلکسی اس جدید شاهد خواهیم بود.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا