اخبار

رونق بازار گجت‌های پوشیدنی در نیمه دوم 2022

در نیمه دوم سال جاری متا، بزرگترین تامین کننده دستگاه‌های واقعیت مجازی و اپل، پیشرو در ساعت‌های هوشمند، گجت‌های پوشیدنی‌ جدیدی را عرضه خواهند کرد. همچنین می‌توان انتظار داشت محصولات جدیدی توسط شرکت‌هایی مانند شیائومی و سامسونگ عرضه شود. بنابراین، بازار دستگاه‌های پوشیدنی، علاوه بر گوشی‌های هوشمند، میدان نبرد جدیدی در نیمه دوم سال خواهد بود.

به گفته یکی از خودی‌های صنعت، Taiwan Economic Daily، بازار دستگاه‌های پوشیدنی به طور کلی همچنان در حال گسترش است و برندهای بزرگ به راحتی از آن دست نخواهند کشید. پیش بینی می‌شود شرکت‌هایی مانند اپل، سامسونگ، شیائومی، هوآوی و حتی متا همچنان محصولات جدید خود را معرفی کنند. هدف اصلی آن افزایش ارزش برند و فروش خدمات جانبی بیشتر به جای سخت افزار است.

در گزارشی از سوی شرکت تحقیقاتی IDC، سال 2022، 530 میلیون گجت‌های پوشیدنی به سراسر جهان ارسال خواهد شد که 20 درصد افزایش نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. اکثر اقلام ارسالی مچ بند و ساعت است. اپل در مورد ساعت‌های هوشمند برتری قابل توجهی نسبت به رقبای خود دارد. اپل واچ در سه ماهه چهارم سال گذشته 35 درصد سهم بازار را داشت، شیائومی با 8.6 درصد در رتبه دوم و سامسونگ با 7.9 درصد در رتبه سوم قرار گرفتند. حدود 6.7 درصد از بازار در اختیار هواوی است.

گجت‌های پوشیدنی در نیمه دوم فروش بیشتری دارد

رونق بازار گجت‌های پوشیدنی در نیمه دوم 2022

بر اساس آمار آی دی سی، 11.23 میلیون هدست AR/VR در سال گذشته به سراسر جهان ارسال شد که نسبت به سال گذشته 92.1 درصد از نظر دستگاه‌های VR افزایش یافته است. یکی از آنها اولین محموله تجهیزات VR را با بیش از 10 میلیون دستگاه مشاهده کرد که به 10.95 میلیون رسید. پیش‌بینی می‌شود محموله‌های تجهیزات واقعیت مجازی با 43.6 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 15.73 میلیون دستگاه در سال جاری برسد. در میان آنها، متا، تولید کننده برتر تجهیزات VR، 80 درصد از سهم بازار Oculus را در اختیار دارد که به طور قابل توجهی بالاتر از سایر رقبا است.

در این گزارش به نقل از کارشناسان صنعت آمده است از آنجایی که گجت‌های پوشیدنی جدید زیادی در نیمه اول سال جاری عرضه نشده است، انتظار می‌رود محصولات جدیدی که در نیمه دوم سال عرضه می‌شوند، خریداران را جذب کنند. با این حال، اگر مشکل تورم جهانی همچنان بر اقتصاد کلی تأثیر منفی بگذارد، فروش دستگاه‌های پوشیدنی ممکن است کاهش یابد.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا