اخبار

پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 Plus در راه است

کوالکام در 12 ماه گذشته نام محصولات خود را تغییر داده است. شرکت مستقر در سن دیگو می‌خواهد اسنپدراگون را به عنوان یک برند مستقل، با تکیه بر شهرت موجود سخت‌افزار موبایل خود و تقویت عرضه‌اش با ویژگی‌های اضافه‌شده تحت برند تجاری اسنپدراگون، مانند Snapdragon Sound و Snapdragon Connect، ارائه دهد. حال به نظر رسیده بزودی باید شاهد معرفی پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 Plus باشیم.

تغییر نام برای این تراشه پرچمدار نیز از اسنپدراگون 888 آغاز شده و کوالکام تصمیم گرفته عنوان اسنپدراگون 8 نسل 1 را در نظر گیرد. شایعه شده که پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 Plus با تغییر از فرآیند 4 نانومتری سامسونگ به TMSC همراه است، زیرا کوالکام به دنبال کارایی بیشتر است.

حرکت تدریجی از سوی کوالکام صورت گرفته تا بتواند به ثبات عملکرد خود ادامه دهد و نامگذاری جدیدی هم تدارک بیند. اسنپدراگون 888 عنوان آخری بود که با سبک نامگذاری قدیمی ارائه شد و باید در انتظار نامگذاری جدیدی باشیم. این شایعه اولین بار نیست که در مورد اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس منتشر می‌شود. یک شایعه اولیه حاکی از آن بود که گوشی Sony Xperia 1 IV ممکن است اولین دستگاه مجهز به این چیپست باشد، با این پیشنهاد که در حال حاضر برای آزمایش تحت توسعه قرار دارد.

پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 Plus در بهار از راه می رسد

کوالکام همیشه تراشه پرچمدار خود را در رویداد دسامبر معرفی می‌کند و عجیب نیست پرچمدار بعدی را هم در 2022 امسال شاهد باشیم. بی شک اسنپدراگون 8 نسل 2 در اواخر امسال از راه خواهد رسید. این هنوز یک شایعه غیرقابل تایید است. برای اکثر مشتریان، توصیه هنوز این است که گوشی مورد نظر خود را خریداری کنند زیرا اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس تحول بزرگی نسبت به نسل پیشین نیست.

کوالکام ممکن است در حال آماده شدن برای معرفی چیپست بعدی خود موسوم به اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس باشد. شایعه‌ای که از سوی یک افشاکننده مشهور منتشر شده، نشان می‌دهد که تراشه جدید در ماه می 2022 معرفی می‌شود و به تولیدکنندگان دستگاه‌های تلفن همراه از نوع پرچمدار انتخاب بیشتری خواهد داد.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا