اخبار

درز اطلاعاتی درباره پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 پلاس

در حال حاضر پردازنده  Snapdragon 8 Gen 1 چیپ پرچمدار شرکت کوالکام است که گوشی‌های پریمیومی اندرویدی نسل جدید به آن مجهز هستند. حال به نظر رسیده بزودی باید شاهد معرفی پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 پلاس این کمپانی باشیم.

مدل فعلی از مشکل تولید حرارت رنج می‌برد و گفته شده نسخه پلاس این مسئله را برطرف خواهد کرد. این چیپست اکنون یکی از بهترین پردازنده‌های حال حاضر دنیای موبایل تلقی می‌شود. کاربران متاسفانه گزارش کردند این چیپ هنگام کاربری سنگین و بازی حرارت تولید کرده و داغ می‌کند.

این مسئله با آپدیت نرم افزاری حل نمی‌شود و کوالکام تصمیم گرفته با چیپست بعدی آن را برطرف نماید. این یعنی اگر از گوشی مجهز به پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 دارید، باید به سراغ مدل دیگری بروید.

گزارش جدید نشان داده که مدل پلاس دارای فرکانس هسته کورتکس ایکس 2 پایین‌تری نسبت به مدل استاندارد است. همچنین گفته شده مدل پلاس تحت فناوری Finfet چهار نانومتری TSMC به تولید خواهد رسید. با کاهش فرکانس هسته کورتکس ایکس 2 کوالکام قصد دارد مسئله تولید حرارت نسخه فعلی را برطرف سازد.

پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 پلاس با فرکانس کمتر

گزارش پیشین فاش کرده این چیپست در گوشی‌های تابستان امسال به کار گرفته می‌شود و جزئیات بیشتری در کار نیست. در اخباری مرتبط کوالکام در 12 ماه گذشته نام محصولات خود را تغییر داده است. شرکت مستقر در سن دیگو می‌خواهد اسنپدراگون را به عنوان یک برند مستقل، با تکیه بر شهرت موجود سخت‌افزار موبایل خود و تقویت عرضه‌اش با ویژگی‌های اضافه‌شده تحت برند تجاری اسنپدراگون، مانند Snapdragon Sound و Snapdragon Connect، ارائه دهد. حال به نظر رسیده بزودی باید شاهد معرفی پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 Plus باشیم.

تغییر نام برای این تراشه پرچمدار نیز از اسنپدراگون 888 آغاز شده و کوالکام تصمیم گرفته عنوان اسنپدراگون 8 نسل 1 را در نظر گیرد. شایعه شده که پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 Plus با تغییر از فرآیند 4 نانومتری سامسونگ به TMSC همراه است، زیرا کوالکام به دنبال کارایی بیشتر است.

حرکت تدریجی از سوی کوالکام صورت گرفته تا بتواند به ثبات عملکرد خود ادامه دهد و نامگذاری جدیدی هم تدارک بیند. اسنپدراگون 888 عنوان آخری بود که با سبک نامگذاری قدیمی ارائه شد و باید در انتظار نامگذاری جدیدی باشیم. این شایعه اولین بار نیست که در مورد اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس منتشر می‌شود. یک شایعه اولیه حاکی از آن بود که گوشی Sony Xperia 1 IV ممکن است اولین دستگاه مجهز به این چیپست باشد، با این پیشنهاد که در حال حاضر برای آزمایش تحت توسعه قرار دارد.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا