اخبار

سرویس Starlink Martime برای کشتی ها و قایق ها معرفی شد

به تازگی شرکت اسپیس ایکس نسخه‌ای از خدمات اینترنتی ماهواره‌ای استارلینک را با نام سرویس Starlink Martime مخصوص استفاده در قایق‌ها و کشتی‌ها معرفی کرد. برای دریافت این سرویس باید ماهانه 5000 دلار بپردازید.

سیستمی که از نام آن مشخص است، Starlink Maritime مخصوص وسایل حمل و نقل دریایی مانند کشتی‌های مسافربری یا قایق‌های شخصی است که می‌تواند در شرایط سخت آب و هوایی اینترنت پرسرعت ارائه دهد. اما برای دریافت این گونه خدمات باید مبلغ هنگفتی بپردازید.

اول از همه، برای دسترسی به اینترنت استارلینک روی قایق یا کشتی نیاز به دیش Starlink و قطعات جانبی دارید که روی هم رفته حدود 10000 دلار خرج دارند. همچنین برای دریافت استارلینک ماری تایم باید به صورت ماهانه 5000 دلار پرداخت کنید. برای اینکه بهتر است بدانید سرویس خانگی استارلینک فقط به 599 دلار برای تجهیزات نیاز دارد و همچنین هزینه‌های ماهانه‌ای آن هم حدود 110 دلار است.

سرویس Starlink Martime در نهایت از راه رسید

این سرویس دارای قابلیت دانلود است و استارلینک در مورد استفاده بیش از حد از آن هشدار داده است. با تمام این‌ها باید توجه داشته باشید که Starlink Maritime اینترنتی با سرعت دانلود بین 100 تا 350 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود بین 20 تا 40 مگابیت بر ثانیه و کمتر از 99 میلی‌ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و از این جهت بی‌نظیر است.

البته در حال حاضر استارلینک ماری تایم فقط در برخی از نقاط جغرافیایی پشتیبانی می شود و هنوز به صورت کامل ارائه نشده است. هم‌اکنون این سرویس در سواحل آمریکا، استرالیا، برزیل، شیلی و نیوزیلند قابل دسترسی است و گفته می‌شود دیگر مناطق جغرافیایی هم تا سه ماه چهارم سال جاری اضافه می‌شوند.

مبلغ هزینه‌های آغازین و ماهانه‌ای این سرویس بسیار گران می‌شود، اما ایلان ماسک بر این باور است که این مبلغ از سایر ISPهای رقیب بسیار ارزان‌تر است. لازم به ذکر است هفته‌ای گذشته سازمان FCC به SpaceX مجوز استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در وسایل نقلیه مانند ماشین، هواپیما و قایق را اعطا کرد.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا