اخبار

چالش بلک اوت تیک تاک و مرگ 7 کودک براثر آن

چالش‌های متعدد شبکه‌های اجتماعی چیز جدیدی نیستند. چالش سطل یخ چند سال پیش با هدف کمک به بیماران ALS فراگیر شد. اما چالش بلک اوت تیک تاک یکی از خطرناک‌ترین آن‌هاست. گفته می‌شود این چالش کاربران را به خفه کردن خود به وسیله کمربند، بند کیف و یا چیزهای مشابه تشویق می‌کند تا زمانی که از حال بروند. متأسفانه فراگیر شدن این چالش تاکنون به مرگ حداقل ۷ کودک با سن کمتر از 15 سال منجر شده است.

والدین متعددی حالا مشغول طی کردن فرایند قانونی شکایت از تیک تاک هستند. گفته می‌شود این چالش مدتی هست که انجام می‌شود و تیک تاک احتمالاً متوجه اتفاقات ناگوار ناشی از فراگیر شدن آن بوده است.

چالش بلک اوت 7 کودک را به کام مرگ کشاند

مادر کودک 10 ساله قربانی می‌گوید تیک تاک چنین چالش‌های خطرناکی را فراگیر می‌کند که اصلاً قابل قبول نیست. تیک تاک در پاسخ به واشنگتن پست می‌گوید تنها می‌تواند تا حدودی جلوی این ترندها را بگیرد. این شرکت برای جلوگیری از فراگیر شدن چالش بلک اوت اخیراً جستجوی blackout challenge در تیک تاک را مسدود کرده است. کاربران با جستجوی این عبارت به هشداری برخورد می‌کنند که انجام چنین کارهایی را برای سلامتی خطرناک می‌داند.

با این‌حال والدین کودکان می‌گویند فرزندانشان بدون این‌که راجع به ویدئوها جستجو کنند، در صفحه اصلی تیک تاک با آن‌ها برخورد کرده‌اند. تیک تاک می‌گوید این ویدئوها بسته به محبوبیت و فعالیت دوستان شما، توسط هوش مصنوعی در صفحه For You نمایش داده می‌شود. این شرکت ادعا می‌کند چالش بلک اوت محدود به این شبکه اجتماعی نبوده و قدمت بیشتری دارد.

این اولین چالش مخرب تیک تاک نیست. پیش از این نیز چالشی فراگیر شده بود که کودکان و نوجوانان را به دزدیدن و یا تخریب اموال مدرسه تشویق می‌کرد. والدین این کودکان اعتقاد دارند تیک تاک باید نظارت بسیار شدیدتری را روی محتوا داشته باشد تا چنین ویدئوهایی به هیچ‌وجه منتشر نشود. پیش از این تیک تاک چندین بار با جریمه‌های مختلف مواجه شده بود. بعید نیست نتیجه چالش خطرناک بلک اوت نیز یک جریمه چند میلیون دلاری دیگر را برای این شبکه اجتماعی رقم بزند.


بیشتر بخوانید

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا