اخبار

تعداد کاربران یوتیوب شورتس بسیار فراتر از انتظار

ویدیوهای کوتاه به‌عنوان فرم جدید محتواهای دیداری، در حال در نوردیدن دنیا هستند و حالا رقابت سختی بین یوتیوب شورتس و تیک تاک در این زمینه شکل گرفته است. سرویس یوتیوب شورتس (YouTube Shorts) که دو سال پیش برای رقابت با تیک تاک راه‌اندازی شد حالا مخاطبان زیادی پیدا کرده است و به گزارش تک‌کرانچ تعداد کاربران فعال ماهانه آن به بیش از 1.5 میلیارد نفر رسیده است.

گفتنی است طبق آماری که تیک تاک در شهریورماه سال گذشته منتشر کرده تعداد کاربران فعال ماهانه این اپلیکیشن بیش از 1 میلیارد نفر بوده است. بنابراین انتظار می‌رود که در طول 10 ماه گذشته تعداد کاربران آن افزایش یافته باشد و طبق پیش‌بینی‌ها احتمالا به فراتر از 1.5 میلیارد نفر رسیده است.

هرچند در حال حاضر نمی‌توان گفت که کدامیک از دو سرویس شورتس یا تیک تاک برنده این رقابت هستند، اما آنچه مسلم است این است که کاربران از دیدن ویدیوهای کوتاه لذت می‌برند.

یوتیوب شورتس با 1.5 میلیارد کاربر

یکی از مزیت‌های یوتیوب شورتس این است که‌می‌توانند بازدیدکنندگان را به کانال خالقان محتوا هدایت کند تا در آنجا نسخه طولانی ویدیوها را تماشا کنند. بنابراین به نظر می‌رسد که یوتیوب شورتس نمی‌خواهد که مثل تیک تاک فقط روی ویدیوهای کوتاه متمرکز باشد و بنابراین دوست دارد که محتواهای بلند نیز در دسترس کاربران قرار بگیرد.

در مقابل، تیک تاک سعی کرده که مدت‌زمان ویدیوهای کوتاه خود را افزایش دهد و اخیراً آن را به 10 دقیقه رسانده است. تیک تاک این کار را با هدف جذب کاربران یوتیوب انجام داده و هنوز مشخص نیست که تا چه اندازه در این امر موفق بوده است.

تارا والپرت لوی نایب‌رئیس شعبه یوتیوب آمریکا در گفتگو با تک‌کرانچ می‌گوید ویدیوهای بلند کماکان بهترین روشی است که خالقان محتوا از طریق آن می‌توانند با بازدیدکنندگان خود تعامل کرده و روابط بلندمدتی با آن‌ها برقرار کنند. با این‌حال، سرویس شورتس نیز روش خوبی برای جذب مخاطبان جدید است.

به نظر لوی، کانال‌هایی که هر دو نوع ویدیوهای بلند و کوتاه را آپلود می‌کنند شانس بیشتری برای افزایش مخاطبان خود و رشد سریع‌تر دارند. به هر حال، به نظر می‌رسد که یوتیوب شورتس فعلا قصد ندارد مثل تیک تاک فقط روی ویدیوهای کوتاه تمرکز کند و باید ببینیم که این سرویس چه عملکردی در ماه‌های آینده خواهد داشت.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا