اخبار

ایلان ماسک برنامه ای برای اخراج کارکنان توییتر پس از خرید ندارد

ساعاتی پیش مشخص شد که ایلان ماسک توانست توییتر را تصاحب کند، خریدی که 44 میلیارد دلار برای این ثروتمندترین فرد جهان آب خورده است. حال به تازگی پاراگ آگراوال درباره برنامه ماسک پس از خرید پیرامون کارکنان توییتر توضیحاتی ارائه کرد.

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، پاسخ‌های مشخص زیادی برای کارمندان در مورد اینکه چه اتفاقی پس از اینکه ایلان ماسک در اواخر سال جاری تصاحب کامل کمپانی را انجام می‌دهد، خواهد افتاد. طی یک تماس مجازی در روز دوشنبه، ساعاتی پس از اینکه شرکت اعلام کرد با خرید ماسک به مبلغ 44 میلیارد دلار موافقت کرده، آگراوال سوالاتی در مورد آینده شغلی خود، هیئت مدیره شرکت و اخراج‌های احتمالی مطرح کرد.

به گفته فردی که این اظهارات را شنید و خواست نامش فاش نشود، آگراوال گفت که اخراج “در حال حاضر” برنامه ریزی نشده است. آگراوال همچنین گفته که تا زمان بسته شدن قرارداد به عنوان مدیرعامل باقی خواهد ماند، اما در مورد اینکه بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد اظهار نظری نکرد. برت تیلور، رئیس مستقل هیئت مدیره گفت: هیئت مدیره شرکت پس از بسته شدن قرارداد منحل خواهد شد.

آگراوال به کارکنان گفت:

در واقع عدم اطمینان در مورد اینکه پس از بسته شدن قرارداد چه اتفاقی خواهد افتاد وجود دارد.

از زمانی که قصد ماسک برای خرید توییتر در اوایل این ماه مطرح شد، برخی از کارمندان توییتر نسبت به تصاحب ماسک بر شرکت ابراز ناراحتی کردند.  ماسک تصریح کرده است که می‌خواهد تغییراتی را در این پلتفرم مشاهده کند و اصرار دارد که تلاش‌هایش برای تصاحب مالی نیست. ماسک هفته گذشته که توییتر را «میدان شهر واقعی» می‌خواند، گفت که معتقد است توییتر باید «الگوریتم منبع باز» شود.

وضعیت نامشخص کارکنان توییتر

ماسک بارها بر سودمندی توییتر به عنوان فضایی برای آزادی بیان تمرکز کرده و مسئله حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در این پلتفرم، در جلسه امروز تمام کارکنان مطرح شد. ترامپ در سال 2021 از این پلتفرم منع شد، اما آگراوال پاسخ قطعی به این که آیا ترامپ در آینده به شبکه اجتماعی مورد علاقه خود دسترسی خواهد داشت یا خیر، نداشت. ترامپ امروز گفت که حتی اگر تحت مالکیت جدیدش از او استقبال شود به توئیتر بازنخواهد گشت و در مقابل از پلتفرم Truth Social خود استفاده خواهد کرد.

آگراوال در رابطه با ترامپ به کارکنان گفت:

زمانی که توافق بسته شود، نمی‌دانیم پلتفرم به کدام سمت خواهد رفت.

انتظار می‌رود این قرارداد در اواخر سال جاری نهایی شود. تا زمانی که ماسک مدیریت را برعهده گیرد، کارکنان همچنان بلاتکلیف به فعالیت خود ادامه خواهند داد.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا