اخبار

برخی نسخه های ویندوز مایکروسافت دیگر پشتیبانی نمی شوند

شرکت Microsoft پس از عرضه ویندوز 11 حال مشخص کرده که برخی نسخه‌های ویندوز مایکروسافت بزودی پشتیبانی آنها پایان خواهد یافت. سیستم‌عامل ویندوز در حال حاضر اصلی‌ترین گزینه برای کامپیوترهای دسکتاپ محسوب شده و بیش از 80 درصد کاربران این پلتفرم از سیستم‌عامل مایکروسافت استفاده می‌کنند.

حالا اما با رونمایی از ویندوز 11، وقت آن رسیده که برخی از نسخه‌های قدیمی ویندوز کنار گذاشته شوند. اگرچه مایکروسافت قول داده تا سال 2025 از ویندوز 10 پشتیبانی کند اما قرار نیست این پشتیبانی برای تمام نسخه‌های این ویندوز باشد.

بر این اساس نسخه‌های Home و Pro ویندوز 10 که تاریخ آپدیت آنها 20H2 و قبل تر از آن باشند رسماً از لیست پشتیبانی مایکروسافت خارج می‌شوند.

پایان پشتیبانی از برخی نسخه‌های ویندوز مایکروسافت

اگر از این ویندوزها استفاده می‌کنید بهتر است به سراغ نسخه‌های جدیدتر بروید و سیستم‌عامل خود را به نسخه‌ی 21H2 آپدیت کنید. همچنین لازم به ذکر است مایکروسافت کماکان به پشتیبانی از بیلد 20H2 نسخه‌ Enterprise ویندوز 10 ادامه خواهد داد.

ویندوز 10 نسخه‌ 1909 یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های ویندوز است که چرخه‌ی 30 ماهه‌ی آپدیت خود را هم که برای محصولات سازمانی در نظر گرفته می‌شود، گذرانده و به پایان عمر خود نزدیک شده است.

با آپدیت جدید، کاربران می‌توانند نسخه‌ی 20H2 یا جدیدتر را روی سیستم خود نصب کرده و حداقل یک سال دیگر هم آپدیت دریافت کنند. این آپدیت هم خیلی سنگین نخواهد بود چون تفاوت بین نسخه‌های مختلف ویندوز 10 آنقدرها زیاد نیست.

مایکروسافت به تازگی سیاست آپدیت محصولاتش را در ویندوز 11 تغییر داده است. در حال حاضر اگر از کاربران عادی ویندوز 10 باشید، 18 ماه و اگر از نسخه‌های سازمانی استفاده می‌کنید، 30 ماه از سوی شرکت پشتیبانی خواهید شد، در حالی که این میزان برای کاربرانی که از ویندوز 11 استفاده می‌کنند به 24 و 36 ماه افزایش پیدا می‌کند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا