اخبار

حافظه وسترن بلک SN850 برای پلی استیشن 5 معرفی شد

سرانجام سونی و وسترن دیجیتال در همکاری با هم اولین SSD تأیید شده برای کنسول بازی پلی استیشن 5 را معرفی کردند. در ادامه این نوشتار به معرفی، مشخصات و قیمت اس اس اس دی وسترن بلک SN850 برای PS5 می‌پردازیم.

تا پیش از این نیز وسترن بلک SN850 یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین اس اس دی‌های بازار برای کنسول بازی پلی استیشن 5 بود اما حالا در یک بسته بندی جدید تحت لوای WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5 Consoles با مهر تایید (لایسنس) سونی عرضه می‌شود.

نسخه مخصوص پلی استیشن وسترن بلک SN850 قیمت پایین‌تری نسبت به نسخه اصلی دارد اما از آنجایی که نسخه اصلی SN850 بسیار محبوب و پرفروش است، همین حالا با قیمت پایین‌تر از قیمت رسمی وسترن دیجیتال در دسترس است. بنابراین نسخه مخصوص پلی استیشن SN850 در عمل گران‌تر از نسخه معمولی آن است.

حافظه وسترن بلک SN850 ویژه پلی استیشن 5

نسخه 1 ترابایتی اس اس دی تأیید شده WD_BLACK SN850 برای پلی استیشن 5 سونی 170 دلار قیمت دارد اما نسخه معمولی آن با صرف 120 دلار قابل تهیه است. نسخه دو ترابایتی WD_BLACK SN850 for PS5 با قیمت 280 دلار عرضه می‌شود.

ظاهراً مشخصات و سرعت هر دو نسخه مشابه است و سرعت خواندن و نوشتن متوالی آن به ترتیب به 7000 و 5300 مگابایت در ثانیه می‌رسد. اس اس دی مخصوص پلی استیشن وسترن بلک به یک شکاف M.2 با رابط PCIe Gen4 x4 نیاز دارد.

تنها تفاوت ظاهری نسخه مخصوص PS5 با نسخه معمولی WD_BLACK SN850 به رنگ LED آن محدود می‌شود که در نسخه معمولی نارنجی اما در نسخه مخصوص پلی استیشن به رنگ سبز است. البته نور LED اس اس دی نصب شده بر روی پلی استیشن 5 از بیرون قابل مشاهده نخواهد بود.

SSD تأیید شده WD_BLACK SN850 برای PS5 از نظر سازگاری کامل با این کنسول و بازی‌های آن صدها ساعت مورد آزمایش قرار گرفته است و با خیال آسوده می‌توان آن را به عنوان SSD مناسب برای پل استیشن 5 خریداری کرد.


بیشتر بخوانید

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا