اخبار

ویندوز 12 سال 2024 از راه خواهد رسید

گزارشی که امروز از سوی سایت Windows Central منتشر شد نشان می‌دهد که مایکروسافت در سیاستی جدید قصد دارد هر سه سال یک نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز منتشر کند و به این صورت در سال 2024 قرار است ویندوز 12 جایگزین ویندوز 11 شود.

گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که مایکروسافت به تازگی در انتشار نسخه‌های جدید از سیستم عامل ویندوز و همچنین بروزرسانی‌های بزرگ برای آن سیاست‌های جدیدی را در پیش گرفته است که این موضوع سبب می‌شود این شرکت هرسال چهار بروزرسانی بزرگ برای سیستم‌های عامل خود و همچنین در هر سه سال یک نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز منتشر کند. این موضوع سبب می‌شود که در سال 2024 منتظر معرفی سیستم عامل ویندوز 12 باشیم.

به عبارت دیگر این سیاست‌های جدید سبب می‌شود که سرعت انتشار نسخه‌های جدید از سیستم عامل ویندوز کندتر از قبل صورت بگیرد و نسبت به گذشته با تاخیر بیشتری شاهد رونمایی از ویندوز 12، 13 و… باشیم. اما مایکروسافت در نظر دارد هرساله تعداد بیشتری از بروزرسانی‌های بزرگ را برای سیستم‌های عامل خود منتشر کند. در حال حاضر این بروزرسانی‌ها سالی دو بار برای سیستم عامل ویندوز منتشر می‌شوند اما قرار است در آینده نزدیک تعداد آن‌ها به چهار برسد.

ویندوز 12 سیستم عاملی برای سال 2024

هم اکنون ویندوز 11 هر سال دو بروزرسانی بزرگ در فصول بهار و پاییز دریافت می‌کند. با توجه به سیاست‌های جدید مایکروسافت اکنون قرار است تعداد این بروزرسانی‌ها به چهار افزایش پیدا کند و هرسال در هر فصل یک بروزرسانی بزرگ برای سیستم‌های عامل ویندوز منتشر شود. Windows Central اعلام کرده است که در آینده انتشار این بروزرسانی‌ها برای سیستم عامل ویندوز اتفاقی عادی و طبیعی خواهد بود و مایکروسافت قصد دارد با ترکیب چند قابلیت و ویژگی‌ جدید با یکدیگر این بروزرسانی‌ها را شکل داده و با عنوان جدید Moments منتشر نماید.

مایکروسافت پیش از این و در ماه فوریه اعلام کرده بود که در تلاش است روش‌های جدیدی را برای انتشار ویژگی‌ها و قابلیت‌های تازه برای سیستم عامل‌ ویندوز پیدا کند. به نظر می‌رسد این بروزرسانی‌های جدید معرفی شده با عنوان Moments نتایج بخشی از این تلاش‌های مایکروسافت است. گفته می‌شود قرار است انتشار این بروزرسانی ها از سال 2023 آغاز شود.

مایکروسافت ویندوز 11 را در سال 2021 معرفی و برای نخستین بار در دسترس عموم قرار داد. با توجه به اطلاعات موجود در این گزارش باید در سال 2024 منتظر انتشار نسخه جدیدی از آن باشیم. سیستم عاملی که به احتمال فراوان ویندوز 12 نام خواهد داشت. البته این اطلاعات هنوز از سوی مایکروسافت تایید نشده است و باید منتظر واکنش‌های این شرکت به این گزارش باشیم.

این اطلاعات در حالی منتشر شده است که چندی پس از انتشار ویندوز 10 از سوی مایکروسافت یکی از مدیران این شرکت اعلام کرد که این سیستم عامل آخرین نسخه از ویندوز خواهد بود و مایکروسافت قصد دارد به مرور زمان ویژگی‌ها و قابلیت‌های موجود در آن را ارتقا دهد. البته این اتفاق رخ نداد و در سال 2021 شاهد انتشار ویندوز 11 بودیم. اکنون نیز اعلام می‌شود که قرار است ویندوز 10 در سال 2025 برای همیشه بازنشسته شود و پشتیبانی از آن در این سال به پایان خواهد رسید.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا